Tenderat, 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të Portit të Durrësit përfundojnë në gjyq

Tenderat, 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të Portit të Durrësit përfundojnë në gjyq

Dhjetë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Portit të Durrësit janë proceduar në gjykatë me akuzën e [...]

Dhurata Hoxha kërkon mbështetje për liberalizmin e vizave në Paris

Dhurata Hoxha kërkon mbështetje për liberalizmin e vizave në Paris

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka takuar në Paris ministren e Çështjeve evropiane, Nathalie [...]

Serbët dështojnë të pengojnë promovimin e librit të Thaçit në Vjenë

Serbët dështojnë të pengojnë promovimin e librit të Thaçit në Vjenë

Tash e disa ditë, mediat në Serbi kanë shkruar për promovimin e librit biografik për [...]

Nëna e të vrarit te Parku i Qytetit: Vetëm pesë minuta vendoseni veten në vendin tim

Nëna e të vrarit te Parku i Qytetit: Vetëm pesë minuta vendoseni veten në vendin tim

Në gjykimin për vrasjen e dyfishtë të dy të rinjve Eron Agaj e Arianit Gashi, [...]

Manchester United janë të bindur që mund ta marrin Gareth Balen

Manchester United janë të bindur që mund ta marrin Gareth Balen

[...]

Beograd, radikalët nisin protestën kundër “Mirëdita, Dobar dan”

Beograd, radikalët nisin protestën kundër “Mirëdita, Dobar dan”

Dhjetëra radikalë serbë janë tubuar para tempullit Shën Sava në Beograd në shenjë proteste kundër [...]

Detaje eksluzive nga kënga e re e Norës dhe Mixey (VIDEO)

Detaje eksluzive nga kënga e re e Norës dhe Mixey (VIDEO)

Këngëtarja Nora Istrefi është në prag të lansimit të këngës së re, në bashkëpunim me [...]

Haradinaj: Luftëtari që e ka pas fatin e flijimit, është dëshmi se e ka ditur rrugëtimin deri në liri!

Haradinaj: Luftëtari që e ka pas fatin e flijimit, është dëshmi se e ka ditur rrugëtimin deri në liri!

Në 19-vjetorin e rënies së Dëshmorëve të Kombit, Rasim Kiçina dhe Ragip Halilaj, nën patronatin [...]

Gjermania zgjat misionin ushtarak në Kosovë

Gjermania zgjat misionin ushtarak në Kosovë

Qeveria e Gjermanisë vendosi të zgjasë tre misionet e saj ushtarake: në Kosovë, në Libi [...]

Kujdes! Mos përdorni peshqir kur lani fytyrën

Kujdes! Mos përdorni peshqir kur lani fytyrën

Por sipas dermatologëve një ndër gabimet më trashanike është përdorimi i peshqirit për të tharë [...]

Izraeli, sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Izraeli, sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës

Ushtria izraelite tha të mërkurën se avionët dhe helikopterët e saj luftarakë kryen sulme të [...]

Jorginho ka ofertë nga Manchester City

Jorginho ka ofertë nga Manchester City

[...]

BE lëshon alarmin: Ndotja në Kosovë, shqetësuese

BE lëshon alarmin: Ndotja në Kosovë, shqetësuese

Bashkimi Europian ka lëshuar alarmin për nivelin e ndotjes së mjedisit në Kosovë. Shefja e Zyrës [...]

Ramiz Lladrovci në 19 vjetorin e rënies: Rasim Kiçina, krenari e UÇK-së

Ramiz Lladrovci në 19 vjetorin e rënies: Rasim Kiçina, krenari e UÇK-së

Sot, nën patronatin e Kryeministrit Ramush Hardinaj, është mbajtur Akademi solemne, kushtuar heroit Rasim Kiçina [...]

Morena ka rënë keq, e shkruan në trup emrin e të dashurit iranian

Morena ka rënë keq, e shkruan në trup emrin e të dashurit iranian

U fol shumë për jetën super luksoze që ai bën, madje iu publikuan dhe video [...]

Apostolova: Investimet në mjedis do të vazhdojnë

Apostolova: Investimet në mjedis do të vazhdojnë

Shefja e Zyres së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se investimet e BE-së [...]

Mbyllet për qarkullim të automjeteve rruga “Shala e Bajgorës”

Mbyllet për qarkullim të automjeteve rruga “Shala e Bajgorës”

Nga dita e enjte (31.05.2018) do të mbyllet për qarkullim rruga “Shala e Bajgorës” që [...]

A do të ketë më emërime të zëvendësministrave? Tregon zyra e Haradinajt

A do të ketë më emërime të zëvendësministrave? Tregon zyra e Haradinajt

Qeveria e Kosovës ka përfunduar procesin e emërimit të zëvendësministrave, numri i të cilëve ka [...]

Arianit Salihu zgjidhet ushtrues detyre i drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor

Arianit Salihu zgjidhet ushtrues detyre i drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor

Këshilli Gjyqësor i Kosovës dhe Këshilli Prokurorial i Kosovës me 15 vota e kanë zgjedhur [...]

Ledri tregon muskujt (FOTO)

Ledri tregon muskujt (FOTO)

Që nga fillimi i karrierës së tij, ka qenë shumë i pëlqyer nga femrat. Por, me [...]

“Femnat” publikohet nga DJ PM&DJ Dagz dhe Morena Taraku (VIDEO)

“Femnat” publikohet nga DJ PM&DJ Dagz dhe Morena Taraku (VIDEO)

Treshja e njohur për publikun, DJ PM&DJ Dagz dhe Morena Taraku kanë hedhur në tregun [...]

Burri ‘më i vjetër në botë’, dëshiron ta lë duhanin në moshën 114-vjeçare (Foto)

Burri ‘më i vjetër në botë’, dëshiron ta lë duhanin në moshën 114-vjeçare (Foto)

[...]

Përleshje mes Kimmichut dhe Rudigerit

Përleshje mes Kimmichut dhe Rudigerit

[...]

Në fund të këtij muaji bëhet e ditur data ekzakte e liberalizimit të vizave

Në fund të këtij muaji bëhet e ditur data ekzakte e liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri, njëherësh Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, gjatë qëndrimit vizitës në Vjenë, bëri të ditur [...]

Veseli propozon një Task Forcë për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve

Veseli propozon një Task Forcë për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka folur për të drejtat e punëtorëve në sektorin privat. Ai [...]

E kaluara e errët e të dashurit të Morena Tarakut

E kaluara e errët e të dashurit të Morena Tarakut

Por, kush është miliarderi nga Irani që i mori zemrën bukuroshes nga Kosova? Në fakt, emri [...]

Në Panairin e organizuar nga Komuna e Gjilanit tregohet interesim i madh i punëkërkuesve

Në Panairin e organizuar nga Komuna e Gjilanit tregohet interesim i madh i punëkërkuesve

Nën organizimin e Komunës së Gjilanit, Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Agjensionit për Punësim [...]

Ukraina fajëson Rusinë për vrasjen e gazetarit rus në Kiev

Ukraina fajëson Rusinë për vrasjen e gazetarit rus në Kiev

Kryeministri i Ukrainës, Volodymyr Groysman ka akuzuar Rusinë për vrasjen e gazetarit rus, Arkady Babchenko [...]

Rikonfirmon ministri Tahiri: Mandati i EULEX-it përfundon më 14 qershor

Rikonfirmon ministri Tahiri: Mandati i EULEX-it përfundon më 14 qershor

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë - EULEX do të përfundojë [...]

Përse është mirë të hani akullore?

Përse është mirë të hani akullore?

[...]

Zyrtare: Feronikeli prezanton përforcimet e mëdha, u vazhdohen kontratat edhe futbollistëve kyç nga edicioni i kaluar

Zyrtare: Feronikeli prezanton përforcimet e mëdha, u vazhdohen kontratat edhe futbollistëve kyç nga edicioni i kaluar

[...]

Italianët të interesuar për investime në energji dhe riciklim të mbeturinave

Italianët të interesuar për investime në energji dhe riciklim të mbeturinave

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka pritur sot një delegacion të investitorëve italianë të [...]

Bebe Rexha e ka një pyetje për Encën, por merr përgjigjen e befasishme

Bebe Rexha e ka një pyetje për Encën, por merr përgjigjen e befasishme

Pasi publikoi këngën ‘Dua’ që u bë një nga hitet më të komentuar ajo është në [...]

Zaev: Si asnjëherë më parë jemi afër zgjidhjes me Greqinë

Zaev: Si asnjëherë më parë jemi afër zgjidhjes me Greqinë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, beson se kontesti me Greqinë për çështjen e emrit është [...]

Së shpejti marrëveshja e mirëkuptimit mes BQK-së dhe Bankës Qendrore Evropiane

Së shpejti marrëveshja e mirëkuptimit mes BQK-së dhe Bankës Qendrore Evropiane

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka takuar zëvendës Drejtorin Gjeneral [...]

Instituti Italian i Kulturës shtrihet edhe në Prishtinë

Instituti Italian i Kulturës shtrihet edhe në Prishtinë

Ministri Kujtim Gashi priti sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo [...]

Kryeministri Haradinaj kërkon nga organet e sigurisë angazhim shtesë në luftimin e narkotikëve nëpër shkolla dhe rritjen e sigurisë në vend

Kryeministri Haradinaj kërkon nga organet e sigurisë angazhim shtesë në luftimin e narkotikëve nëpër shkolla dhe rritjen e sigurisë në vend

Gjendja aktuale e sigurisë, përgatitja dhe shtimi i masave të përgjithshme të sigurisë për sezonin [...]

Unai Emery largon prej skuadrës Bouldin dhe Lehmannin, sjell pesë anëtarë të ri të stafit teknik

Unai Emery largon prej skuadrës Bouldin dhe Lehmannin, sjell pesë anëtarë të ri të stafit teknik

[...]

Skandale dhe akuza për vrasje: Kjo është e kaluara e zezë e të dashurit të Morena Tarakut

Skandale dhe akuza për vrasje: Kjo është e kaluara e zezë e të dashurit të Morena Tarakut

Por, kush është miliarderi nga Irani që i mori zemrën bukuroshes nga Kosova? Në fakt, emri [...]

Siguruesi shëndetësor refuzoi pagesën, sepse britaniku kishte një “arrest kardiak” dhe jo një “atak në zemër” (Foto)

Siguruesi shëndetësor refuzoi pagesën, sepse britaniku kishte një “arrest kardiak” dhe jo një “atak në zemër” (Foto)

[...]

Fury për Seferin: Këta shqiptarët janë shumë, shumë të vështirë për t’u mundur

Fury për Seferin: Këta shqiptarët janë shumë, shumë të vështirë për t’u mundur

[...]

Alban Skënderaj emocionon: Ti për mua je e vetmja, mikja ime e zemrës!

Alban Skënderaj emocionon: Ti për mua je e vetmja, mikja ime e zemrës!

Si gjithmonë kantautori emocionon me dedikimet e tij, por këtë herë ka shprehur gjithë dashurinë [...]

​Fakte për njerëzit që u pëlqen vetmia

​Fakte për njerëzit që u pëlqen vetmia

Shpeshherë gabimisht besohet se këta njerëz nuk janë të lumtur. Mirëpo, në realitet ata asnjëherë [...]

Ministri Gashi priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë

Ministri Gashi priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme,Bejtush Gashi, priti në takiambasadorin e Republikës së Shqipërisë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari