Vuçiq për ‘Le Monde’: Serbia nuk ka të ardhme pa e zgjidhur çështjen e Kosovës

Vuçiq për ‘Le Monde’: Serbia nuk ka të ardhme pa e zgjidhur çështjen e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nëse arrihet paqja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, atëherë [...]

Këngëtari shqiptar krahason Encën me Nettën e Izraelit!

Këngëtari shqiptar krahason Encën me Nettën e Izraelit!

Por duket se jo të gjithë kolegët e saj pëlqejnë muzikën që ajo bën. Gjatë [...]

Ka rënë miti i madh: Shtypja normale e gjakut nuk është 120 me 80, por…

Ka rënë miti i madh: Shtypja normale e gjakut nuk është 120 me 80, por…

[...]

Tronditet Zvicra, Xhaka lëndohet dhe dërgohet me urgjencë në spital – rrezikon pjesëmarrjen në Rusi

Tronditet Zvicra, Xhaka lëndohet dhe dërgohet me urgjencë në spital – rrezikon pjesëmarrjen në Rusi

[...]

Nuk do të mund ta përballoni një Luanë kaq të nxehtë

Nuk do të mund ta përballoni një Luanë kaq të nxehtë

Luana Vjollca është duke vazhduar që të tregojë se sa seksi është ajo. E tillë [...]

O’CONNELL: Qindra mijëra euro të Britanisë për largimin e nepotizmit në Kosovë (Video)

O’CONNELL: Qindra mijëra euro të Britanisë për largimin e nepotizmit në Kosovë (Video)

Një pjesë e konsiderueshme e buxhetit të Britanisë së Madhe u dedikua në Kosovë përmes [...]

Deschamps: E respektoj vendimin e Zidanes, por nuk do t’ia dorëzoj çelësat e Kombëtares së Francës

Deschamps: E respektoj vendimin e Zidanes, por nuk do t’ia dorëzoj çelësat e Kombëtares së Francës

[...]

Jep dorëheqje drejtori i KEK-ut, Arben Gjukaj

Jep dorëheqje drejtori i KEK-ut, Arben Gjukaj

Drejtori menaxhues i Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Gjukaj, ka dhënë dorëheqje nga posti i [...]

Prishet në QKUK aparati i rezonancës magnetike, rreth 2500 pacientë mbesin në listë të pritjes

Prishet në QKUK aparati i rezonancës magnetike, rreth 2500 pacientë mbesin në listë të pritjes

Ka një javë që aparati i rezonancës magnetike është jashtë funksionit për shkak të defekteve. Derisa [...]

Ja pse të gjithë janë me sytë tek ajo… (Foto)

Ja pse të gjithë janë me sytë tek ajo… (Foto)

Ajo është një nga femrat më seksi në industrinë e modës. Emily Ratajkowski ka ngritur edhe [...]

Rexhaj në RROKUM: Bosnizimi, dami ma i madh për Kosovën (video)

Rexhaj në RROKUM: Bosnizimi, dami ma i madh për Kosovën (video)

Deklarata e Presidentit: Jemi të gatshëm për kompromis me Serbinë?! ishte sot temë e diskutimit, [...]

Gjarpri rreth 80 cm terrorizon nxënësit brenda shkollës “Ismail Qemajli” në Prishtinë (Video)

Gjarpri rreth 80 cm terrorizon nxënësit brenda shkollës “Ismail Qemajli” në Prishtinë (Video)

Një gjarpër ka tmerruar nxënësit e shkollës fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë. Të mërkurën, rreth orës [...]

Udhëtonte për në punë, pa e ditur se në veturë i ka hyrë një gjarpër gjigant (Video)

Udhëtonte për në punë, pa e ditur se në veturë i ka hyrë një gjarpër gjigant (Video)

[...]

Kjo është dieta ideale për një trup të hatashëm në verë!

Kjo është dieta ideale për një trup të hatashëm në verë!

Shumë prej nesh i drejtohen palestrës apo kontrollit të ushqimit përpara se të nisen për [...]

Degradim i pyjeve në Maqedoni

Degradim i pyjeve në Maqedoni

Përgjatë një dekade e gjysmë, nga viti 2001 deri më 2016, Maqedonia ka humbur 34 [...]

Rajoy rrezikon “poshtërimin”! Brukseli gjithë “sy e veshë” nga Spanja

Rajoy rrezikon “poshtërimin”! Brukseli gjithë “sy e veshë” nga Spanja

Parlamenti spanjoll nisi këtë të enjte debatin për votimin e një mocioni mosbesimi të kërkuar [...]

Shaqiri pushton ballinat e gazetave në Turqi, e bëjnë fakt të kryer transferimin e tij te Galatasaray

Shaqiri pushton ballinat e gazetave në Turqi, e bëjnë fakt të kryer transferimin e tij te Galatasaray

[...]

Kosova e njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit

Kosova e njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit

Institucionet e Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e [...]

Minxhozi: Heqja e Roaming-ut, hap i rëndësishëm drejt unifikimit

Minxhozi: Heqja e Roaming-ut, hap i rëndësishëm drejt unifikimit

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, e ka konsideruar lajm shumë të mirë heqjen [...]

Pas rrahjes, Baby G kërcënon ish-miken e saj

Pas rrahjes, Baby G kërcënon ish-miken e saj

Pas këtij rasti këngëtarja dhe Blerta Gashi kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar versionet [...]

Pas inskenimit të vrasjes së Babchenkos, pyetje dhe dilema

Pas inskenimit të vrasjes së Babchenkos, pyetje dhe dilema

Rusia shprehet e çliruar që gazetari Arkadi Babchenko është shëndoshë e mirë, pas lajmeve që [...]

Befason 106-vjeçarja: Çelës i jetëgjatësisë është jeta pa meshkuj

Befason 106-vjeçarja: Çelës i jetëgjatësisë është jeta pa meshkuj

Madeline Dye asnjëherë nuk ka pasur takime dhe vetëm një herë ka vizituar lokalet e [...]

MKRS investon në komunën e Skenderajt 280 mijë euro në tri projekte

MKRS investon në komunën e Skenderajt 280 mijë euro në tri projekte

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka vizituar Komunën e Skenderajit, ku [...]

Policia jep detaje për plagosjen në Prishtinë

Policia jep detaje për plagosjen në Prishtinë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për plagosjen që ndodhi në Prishtinë. Rasti ka ndodhur [...]

Monaco nuk e ka të sigurt Dalbertin, tri skuadra tjera në garë për brazilianin

Monaco nuk e ka të sigurt Dalbertin, tri skuadra tjera në garë për brazilianin

[...]

VV-ja kundër ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re”, kërkon rrëzimin e qeverisë

VV-ja kundër ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re”, kërkon rrëzimin e qeverisë

Memli Krasniqi, në emër të GP të PDK-së, tregoi se e kanë përkrahur ndërtimin e [...]

LDK vendos nesër: T’i shkojë prapa Thaçit apo të propozojë zgjidhje tjetër për dialogun

LDK vendos nesër: T’i shkojë prapa Thaçit apo të propozojë zgjidhje tjetër për dialogun

Lidhja Demokratike e Kosovës përfundimisht nesër do ta bëjë të ditur qëndrimin e tyre zyrtar [...]

5 shenjat që tregojnë se shoqja e ngushtë ngacmon burrin tuaj

5 shenjat që tregojnë se shoqja e ngushtë ngacmon burrin tuaj

Edhe pse ndoshta nuk ju shkon fare në mendje, janë disa shenja që e tregojnë [...]

Peru: Kapet 1 ton kokainë

Peru: Kapet 1 ton kokainë

Në Peru, autoritetet thonë se kanë kapur më tepër se 1 ton kokainë, pas një [...]

Arsenali dëshiron Balotellin

Arsenali dëshiron Balotellin

[...]

Ministri Hamza priti në takim Misionin e Fondit Monetarë Ndërkombëtarë për Kosovën

Ministri Hamza priti në takim Misionin e Fondit Monetarë Ndërkombëtarë për Kosovën

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim Misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtarë [...]

Nëse keni problem me vena të zgjeruara, më 1, 2, 3 dhe 4 Qershor në Anaderm bëhet shërimi i tyre (Video)

Nëse keni problem me vena të zgjeruara, më 1, 2, 3 dhe 4 Qershor në Anaderm bëhet shërimi i tyre (Video)

[...]

MPB ia paguan borxhin kompanisë austriake për pasaportat biometrike

MPB ia paguan borxhin kompanisë austriake për pasaportat biometrike

Ministria e Punëve të Brendshme i ka paguar kompanisë austriake OeSD shumën prej 4 milionë [...]

Kejvina po ju provokon keq, fustani i hapur i nxjerr në shesh anët më të nxehta

Kejvina po ju provokon keq, fustani i hapur i nxjerr në shesh anët më të nxehta

Veshjet mjaft sensuale dhe që ekspozojnë pjesët dominonte të trupit të saj gjenden gjithandej në [...]

‘Ata po më presin diku’: Gruaja vizaton ‘krijesat imagjinare’ që pretendon se i shihte çdo ditë si fëmijë, derisa filloi të merrte medikamente (Foto)

‘Ata po më presin diku’: Gruaja vizaton ‘krijesat imagjinare’ që pretendon se i shihte çdo ditë si fëmijë, derisa filloi të merrte medikamente (Foto)

[...]

Kërkohet t’i vazhdohet kundërligjshëm mandati sekretarit të MPB-së

Kërkohet t’i vazhdohet kundërligjshëm mandati sekretarit të MPB-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka kërkuar nga ministria e Administratës Publike që [...]

Koordinatorët me pagë 1270 euro dhe me nga tre këshilltarë

Koordinatorët me pagë 1270 euro dhe me nga tre këshilltarë

Kryeministri Ramush Haradinaj me të ardhur në krye të Qeverisë pati nënshkruar memorandum mirëkuptimi me [...]

Ndeshja mes Kosovës dhe Iranit nuk do të zhvillohet

Ndeshja mes Kosovës dhe Iranit nuk do të zhvillohet

[...]

Haradinaj, Kurtit: Kesh n’burg dhe u ktheva e hala i kam këta deputetë, ku i ke ti?

Haradinaj, Kurtit: Kesh n’burg dhe u ktheva e hala i kam këta deputetë, ku i ke ti?

Polemika të ashpra janë zhvilluar sot në Kuvend, ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinajt dhe kreut të [...]

Brukseli s’ka ende datë për takimin Thaçi – Vuçiq

Brukseli s’ka ende datë për takimin Thaçi – Vuçiq

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk ka pushuar dhe kontaktet ndërmjet përfaqësuesve të të dyja [...]

Lavrov takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut

Lavrov takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u takua të enjten me ministrin rus [...]

Vogue: Dua Lipa në mesin e 25 femrave më me ndikim në botë

Vogue: Dua Lipa në mesin e 25 femrave më me ndikim në botë

Dua Lipa është cilësuar si femra më e transmetuar në Britani në vitin e kaluar. “12 [...]

Ministrja Hoxha: Kosova ka bërë progres, presim mbështetjen e Francës

Ministrja Hoxha: Kosova ka bërë progres, presim mbështetjen e Francës

Ministrja Hoxha, gjatë vizitës në Paris, takoi z. Salvatore Serravalle, Sekretar për Çështjet Evropiane, me [...]

Ministri Ismaili tregon disa dëme që shkakton konsumimin e duhanit

Ministri Ismaili tregon disa dëme që shkakton konsumimin e duhanit

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në “Ditën Botërore Pa Duhan” ka zgjedhur të shpërndajë në [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari