Rrëfehet 31 vjeçari: Punoj jashtë vendit dhe kur vij dua të bëj seks me gruan, por ajo…

26.08.2017 21:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rrëfehet 31 vjeçari: Punoj jashtë vendit dhe kur vij dua të bëj seks me gruan, por ajo…

Një burrë 31 vjeçar, baba i një vajze 4 vjet ka rrëfyer për The Sun se dëshiron të bëjë seks dhe e fantazon gruan e tij sikur herën e parë, por ajo nuk do.

Burri thotë se ai punon në shumicën e kohës jashtë vendit, ndërsa kur vjen gruaja i thotë që mjafton seks dy herë në javë.

Rrëfimi i tij i plotë:

Seksi ishte i mahnitshëm me gruan time kur filluam lidhjen dhe nuk mund të besoja sa me fat isha.

Ajo mbeti shtatzënë brenda një viti dhe unë isha i tronditur kur u bëra baba, megjithëse nuk ishim shumë që ishim së bashku.

Tani janë bërë 5 vite që kur jemi martuar dhe kemi një vajzë që është 4 vjet. Gruaja ime është 30 vjet ndërsa unë jam 31.

Ne kemi pasur uljet dhe ngritjet tona. Unë jam i pari që e pranoj se nuk kam qenë burrë i mirë për të.

Por unë punoj shumë që t’i siguroj familjes time një jetë të mirë. Unë tani punoj jashtë shtetit në kohën më të madhe të vitit. Fillimisht bëmë video thirrje seksi.

Gruaja ime nuk ishte e prirur për të filluar me një gjë të tillë, por dukej si një zëvendësim i mirë për seks së bashku.

Në vitet e kaluara kjo është bërë më e rrallë. Për muaj jeta jonë seksuale nuk është ekzistente. Kjo ka ndikim të madh tek unë pasi unë kam një makinë të lartë të seksit.

Kur unë jam në shtëpi, gruaja thotë se seksi dy herë në javë është i mjaftueshëm.

Unë sugjerova që të bënim diçka të re, duke bërë një listë me gjërat që mund t’i bëjmë, që ta zbulojmë fantazinë e njëri tjetrit.

Gruaja ime tha se ishte një ide idiote dhe u tërhoq.

I kam thënë disa herë se jam i brengosur që nuk kemi jetë seksuale dhe ajo më ka thënë që të gjej dikë tjetër nëse nuk më pëlqen siç janë gjërat.

Sigurisht që një grua e dashur nuk duhet ta thotë këtë, por duhet të jetë e gatshme të bëjë kompromis për të gjetur mënyra për përmirësimin e situatës?

Për mua ajo është po aq të dëshirueshme sa ditën që u takuam. Unë mendoj se çdo mashkull në situatën time do të ishte frustrues të mos ketë asgjë seksuale në pjesën më të madhe të vitit, pastaj të kufizohet në pjesën tjetër të kohës.

Kur përpiqem të flas me të për gjendjen tonë, ajo gjithmonë e ndryshon temën.

Unë kam nevojë për seks në jetën time. Nuk e kuptoj se si gruaja ime e re dhe tërheqëse mund të qëndrojë muaj të tërë pa ndonjë aktivitet seksual kur unë nuk jam.

Dhe kur jam në shtëpi, ndodh vetëm disa herë në javë.

Përgjigja e psikologes:

Gruaja jote nuk ndihet e dashur dhe e dëshiruar.

Ajo ndihet e përdorur. Ti the se nuk ke qenë burrë i mirë dhe e kuptoj se çka do të thotë kjo për të.

Për gratë, seksi nuk është një kuti e ndarë por ka të bëjë me gjithë marrëdhënien.

Mos shiko vetëm për përgjigje seksuale. Pyete atë se çka do ta bënte të ndihej më e dashuruar dhe më të interesuar në shpërndarjen e fantazive seksuale me ty.

A është esenciale për ty puna jashtë vendit për muaj të tërë?

Duket sikur ta lësh gruan tënde si një prind të vetëm. Do ë ishte mirë për vajzën tënde po ashtu që ta shihte babain e saj më shpesh.

Mos prit që jeta seksuale të kthehet papritur në vendin e saj.

T’i ndryshosh gjërat dhe të jeni të afërt sërish do të të marrë kohë dhe të duhet durim.

Gruaja jote ka nevojë të ndihet e vlerësuar, jo vetëm e dëshiruar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori

Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori

Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës

Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës

Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”

Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës “You For Me”

Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës “You For Me”

Kida vë në pah ndërhyrjen në gjoks në paraqitjet e fundit

Kida vë në pah ndërhyrjen në gjoks në paraqitjet e fundit

KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti

KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë