Ramadani: Po priten drunjtë nga Serbia në kufirin me Kosovën, ushtarakët e dinë çfarë do të thotë kjo

E publikuar: 21/11/2023 22:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Burim Ramadani, ish-kryeinspektori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI) tha se Serbia brenda territorit të saj në anën të Kosovës është duke i prerë drunjët.

Sipas Ramadanit kjo nuk është shenjë e mirë, pasi nënkupton “pastrimi terreni”.

“Në nivele të caktuara ka prerje të drurëve, pashtrim terreni në kufij të Kosovës dhe Serbisë nga ana e Serbisë, për të cilën duket qartë që e ka bërë qeveria e Serbisë. Ushtarakët e dinë më mirë që është pastrim i terrenit, për veprime ogurzeza, jo për veprime normale të bashkëpunimit”, ka thënë Ramadani./express