Këto janë tri këshillat më të vyeshme sa i përket pamjes tuaj

06.06.2022 22:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këto janë tri këshillat më të vyeshme sa i përket pamjes tuaj

Disa preferojnë të bëjnë ndryshime në baza mujore e disa janë më rehat duke mos ‘rrezikuar’ me shumë ndryshime.

Por sido që të jetë situata juaj, këto këshilla të mëposhtme duhet t’i keni parasysh gjithnjë.

Ndrysho kohë pas kohë ngjyrën e flokëve

Përveçse është shumë qejf të luajmë me ngjyrën e flokëve tona ne mund të eksperimentojmë duke gjetur ngjyrën që na duket më e bukura. Bjonde platinum, e zezë si korbi ose edhe e kuqe, ekziston një spektër i tërë ngjyrash që mund t’a kenë flokët tona.

Thyeni “rregullat” e modës

Guxoni të thyeni rregullat e modës duke eksperimentuat me kombinime veshjesh që nuk janë konvencionale. Kështu padyshim do të mund të jemi në qendër të vëmendjes dhe të tregojmë karakterin tonë të guximshëm dhe moskokëqarës.

Mësoni nga të moshuarit

Ajo që i mbijeton testit të kohës padyshim që është e bukur, vlejnë ktu edhe këshilla bukurie nga nënat dhe gjyshet tona. Një fustan i thjeshtë që thekson belin, një grim i lehtë që thekson sytë dhe mollëzat janë hapa të sigurtë për një hijeshi elegante. /Prive.al

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit