Juventus, dy muaj pa Pogba

20.03.2015 12:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventus, dy muaj pa Pogba

Ekzaminimet mjekësore konfirmuan frikën e bardhezinjve, dëmtim i shkallës së dytë në muskujt e kofshës së djathtë.

Dy muaj pa Paul Pogba, një goditje shumë e rëndë për Juventusin që i duhet të bëjë pa mesfushorin francez për rreth 60 ditë. Praktikisht  sezoni ka përfunduar për Paol Pogba.  22 vjecari do të humbasë me siguri të plotë çerekfinalet e Champions League që startojnë në 14 dhe 15 prill ndërsa ndeshjet e kthimit luhen një javë më vonë. Por Juventus nuk do ta ketë Pogba edhe në rast se arrin të kualifikohet në gjysmëfinale, ndeshjet e të cilave do të luhen në datat 5 dhe 13 maj.  Mesfushori mund të kthehet në fushë për Juventusin në Europë vetëm nëse bardhezinjtë arrijnë të shkojnë deri në finalen e Championsit, ndërsa në futbollin italian ekziston mundësia që të rishihet në fushë për finalen e Kupës së Italisë si dhe në dy ndeshjet e fundit të kampionatit, kundër Napolit dhe Veronës.

Ekzaminimet mjekësore konfirmuan frikën e bardhezinjve, dëmtim i shkallës së dytë në muskujt e kofshës së djathtë. Transferta e Dortmundit i kushtoi shtrenjtë Paul Pogba, dy ditë para sfidës së kthimit me Borusian e Dortmundit kishte sinjalizuar një lëndim të lehtë muskular por vendosi të shtrëngonte dhëmbët për të mos munguar në sfidën decizive të Championsit. Lotët në sytë e Pogba pas zëvendësimit të detyruar që pasoi përplasjen e tij në duelin me Papastathopuoulos ishin paralajmërimi i një dëmtimi që do ta mbante gjatë jashtë fushe. Tani Juventusit i duhet të përballojë fazën vendimtare të sezonit pa yllin e saj, dhe në mesfushë do të jetë shumë i nevojshëm rikuperimi i Andrea Pirlos, që mund të rikthehet mes të grumbulluarve që për sfidën e rradhës kundër Genoas.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi