E FUNDIT: Ja ekipi i cili ka refuzuar Diego Costan

E publikuar: 17/03/2015 15:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Trajneri holandez i skuadrës së Twentes ka qenë i shokuar kur ka kuptuar se klubi i tij ka refuzuar mundësinë për të nënshkruar me sulmuesin e tanishëm të Chelseas, Diego Costa.

Ish-sulmuesi i Anderlechtit, Jan Mulder ka treguar se ish-trajneri i skuadrës së Twentes, Steve McClaren kishte refuzuar transferimin e tij. “Kam dëgjuar se Diego Costa ishte testuar në Holandë tek skuadra e Twentes. Kam dëgjuar këto informacione dhe ishte refuzuar. Asokohe Costa ishte duke pasur probleme me formën e tij”, ka përfunduar Mulder./veqsport.com/