Ambasadori i Kosovës në Turqi i dorëzon letrat kredenciale presidentit Erdogan

E publikuar: 26/07/2022 18:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Ambasadori i Kosovës në Turqi, Agron Vrenezi, i ka dorëzuar sot letrat kredenciale Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayip Erdogan.

Sipas njoftimit nga ambasada, Vrenezi gjatë takimit me Erdogan, biseduan edhe për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm në mes dy vendeve.

“Ambasadori Agon Vrenezi sot i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Republikës së Turqisë, z. Recep Tayyip Erdoğan”, thuhet në njoftim.

“Në një bisedë miqësore, Ambasadori Vrenezi përcolli mesazhin dhe përshëndetjet e Presidentes, Qeverisë dhe të popullit të Republikës së Kosovës për shtetin dhe popullin turk, ndërkaq u konstatua niveli i bashkëpunimit të shkëlqyeshëm në mes të dy vendeve, me zotimin për shfrytëzim të të gjitha potencialeve që ky bashkëpunim të shtrihet në të gjitha fushat në dobi të qytetarëve”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!