Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave shënon dy herë në portën e Kosovës (VIDEO)

Spanja brenda dy minutave ka shënuar dy herë në portën e Kosovës. Dani Olmo shënoi në [...]

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Policia spanjolle u kërkon Dardanëve ta largojnë flamurin e Kosovës – këta refuzojnë (VIDEO)

Kanë mbetur edhe pak minuta para se të nis ndeshja ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe [...]

Nëse dështon zgjedhja e Vjosa Osmanit, LDK do dalë me propozim të Isa Mustafës ose Fatmir Sejdiut për president

Nëse dështon zgjedhja e Vjosa Osmanit, LDK do dalë me propozim të Isa Mustafës ose Fatmir Sejdiut për president

Në rast se dështon zgjedhja e Vjosa Osmanit, në postin e presidentit të vendit, atëherë [...]

Blinken letër Vuçiqit, i kërkon që Serbia të njohë Kosovën

Blinken letër Vuçiqit, i kërkon që Serbia të njohë Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i dërgoi një letër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, [...]

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Driton Latifi kritikon mediat spanjolle: Si mund të shkruhet se Spanja luan kundër askujt

Gazetari sportiv, Driton Latifi, ka thënë se ka pasë raportime të mjaftueshme nga mediat kosovare [...]

Arrestohen edhe dhjetë persona për mashtrim dhe krimit të organizuar

Arrestohen edhe dhjetë persona për mashtrim dhe krimit të organizuar

Në kuadër të operacionit të sotëm të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, janë arrestuar [...]

Mushkolaj: Vjosa do të bllokohet në Presidencë, gara pastaj do të bëhet mes VV-së e LDK-së

Mushkolaj: Vjosa do të bllokohet në Presidencë, gara pastaj do të bëhet mes VV-së e LDK-së

Albin Kurti dhe Lumir Abdixhiku janë të mendimit se Vjosa Osmani duhet të bëhet presidente. [...]

Zemaj: Vjen konfirmimi për blerjen e vaksinave Pfizer – BioNTech

Zemaj: Vjen konfirmimi për blerjen e vaksinave Pfizer – BioNTech

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se ka pranuar konfirmimin për blerjen [...]

Faton Peci suspendon 5 zyrtarë brenda Ministrisë së Bujqësisë që dyshohen për dallavere me subvencione

Faton Peci suspendon 5 zyrtarë brenda Ministrisë së Bujqësisë që dyshohen për dallavere me subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit rural, Faton Peci ka pezulluar nga puna pesë zyrtarë [...]

“Ngjitej rrugës përpjetë me serbë” – Rrëfimi i istogasit për shqiptarin e dyshuar për masakrën e Izbicës

“Ngjitej rrugës përpjetë me serbë” – Rrëfimi i istogasit për shqiptarin e dyshuar për masakrën e Izbicës

Në vitin 1999, në fshatin Izbicë të komunës së Skenderajt, forcat e armatosura serbe kishin [...]

Rasti “Karaçeva”, arrestohen tre zyrtarë policor

Rasti “Karaçeva”, arrestohen tre zyrtarë policor

Inspektorati Policor i Kosovës dhe Prokuroria Themelore në Gjilan ju njoftojnë se si vazhdimësi e [...]

KEK-u investon në sigurinë e njësive prodhuese

KEK-u investon në sigurinë e njësive prodhuese

Menaxhmenti dhe punëtorët e Termocentralit Kosova B janë angazhuar gjatë muajit mars që të përfundojnë [...]

Hoxhaj: Nuk përkrahim një figurë përçarëse si Vjosa Osmani

Hoxhaj: Nuk përkrahim një figurë përçarëse si Vjosa Osmani

Kryetari i Partisë Demokratite të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo parti mbështet procesin [...]

Rritja e numrit të rasteve, IKSHPK me apel për qytetarët

Rritja e numrit të rasteve, IKSHPK me apel për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka dalur me një apel për qytetarët pas rritjes së [...]

Shërbimi Konsullor i Ambasadës së Kosovës në Slloveni pezullon punën

Shërbimi Konsullor i Ambasadës së Kosovës në Slloveni pezullon punën

Për shkak të situatës së përkeqësuar epidemiologjike dhe kufizimeve e masave të miratuara nga Qeveria [...]

Konfirmohet vendimi, nga java e ardhshme nxënësit në pushim pranveror

Konfirmohet vendimi, nga java e ardhshme nxënësit në pushim pranveror

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se sot ka nënshkruar vendimin [...]

Nis imunizimi masiv në Maqedoninë e V.

Nis imunizimi masiv në Maqedoninë e V.

Në Maqedoninë e Veriut të mërkurën, ka nisur vaksinimi masiv kundër koronavirusit të ri, që [...]

14 të vdekur dhe 923 raste të reja me koronavirus në Kosovë

14 të vdekur dhe 923 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private [...]

Konjufca homazhe në Burim: Jemi gjallë sot se dikush ka derdh gjak, e ata janë të shumtë

Konjufca homazhe në Burim: Jemi gjallë sot se dikush ka derdh gjak, e ata janë të shumtë

Ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë homazhe tek lapidarit i [...]

Pronari i objektit ku policia kreu bastisje: E kam lëshuar me qera për një “Call Center”

Pronari i objektit ku policia kreu bastisje: E kam lëshuar me qera për një “Call Center”

Abaz Sulejmani, pronar i objektit në të cilin Policia e Kosovës ka kryer një aksion [...]

Kosnett pas takimit me Haxhiun: SHBA-ja është e përkushtuar të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin

Kosnett pas takimit me Haxhiun: SHBA-ja është e përkushtuar të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se janë të përkushtuar [...]

Kurti merr edhe një thirrje nga BE: Qeveria të angazhohet që dialogu të nis sa më parë

Kurti merr edhe një thirrje nga BE: Qeveria të angazhohet që dialogu të nis sa më parë

Bashkimi Evropian vlerëson se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, ka [...]

Pacientët në Infektivë në gjendje të rënduar, kërkohet shtrëngim i masave

Pacientët në Infektivë në gjendje të rënduar, kërkohet shtrëngim i masave

Klinika Infektive tash e sa javë të gjithë shtretër e saj i ka të mbushur [...]

Haradinaj: Të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Haradinaj: Të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thirrur për sot një [...]

QKUK dhe spitalet rajonale të mbushura me pacientë, 731 të konfirmuar me COVID-19

QKUK dhe spitalet rajonale të mbushura me pacientë, 731 të konfirmuar me COVID-19

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës- klinikat COVID dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen [...]

Kurti takoi ambasadoren e Suedisë, flasin për vaksinimin kundër COVDI-19

Kurti takoi ambasadoren e Suedisë, flasin për vaksinimin kundër COVDI-19

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim ambasadoren e Suedisë në [...]

PDK-ja: Nuk do të qëndrojmë në sallë kur votohet presidenti

PDK-ja: Nuk do të qëndrojmë në sallë kur votohet presidenti

Deputetja e Partisë Demokratike, Ariana Musliu-Shoshi, ka konfirmuar se PDK-ja nuk do të qëndrojë në [...]

Polica me operacion në Prishtinë e Ferizaj për veprimtarit të mashtrimit

Polica me operacion në Prishtinë e Ferizaj për veprimtarit të mashtrimit

Pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë duke bastisur një kompani në lagjen [...]

Eurodeputetja Cramon thirrje deputetëve të Kosovës: Interesat e shtetit vendosni para interesave të partisë

Eurodeputetja Cramon thirrje deputetëve të Kosovës: Interesat e shtetit vendosni para interesave të partisë

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon u ka bërë thirrje deputetëve të [...]

Haziri kujton martirët e Zhegrës: Ata u sakrifikuan për lirinë, pavarësinë dhe të drejtat e shqiptarëve

Haziri kujton martirët e Zhegrës: Ata u sakrifikuan për lirinë, pavarësinë dhe të drejtat e shqiptarëve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kujtuar dhjetë martirët e Zhegrës, në 22 [...]

Në Ballkan, numërimi nuk është kurrë i lehtë si 1, 2, 3….

Në Ballkan, numërimi nuk është kurrë i lehtë si 1, 2, 3….

Është një vit regjistrimi, praktikisht si asnjë tjetër. Me pandeminë COVID-19 që paraqet ende kërcënim serioz, [...]

Hoti pas letrës së Blinken për Vuçiqin: Rugova para 30 vjetësh na ka thënë ta ruajmë miqësinë speciale me SHBA-në

Hoti pas letrës së Blinken për Vuçiqin: Rugova para 30 vjetësh na ka thënë ta ruajmë miqësinë speciale me SHBA-në

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se miqësinë me SHBA-në duhet ruajtur dhe këtë e [...]

Sejdiu: Edhe nëse bëhet Osmani presidente, Kurti do të mundohet ta çojë vendin në zgjedhje

Sejdiu: Edhe nëse bëhet Osmani presidente, Kurti do të mundohet ta çojë vendin në zgjedhje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot ka bërë të ditur se subjekti [...]

Raporti i DASH për Kosovën: Shumë zyrtarë të korruptuar vazhdojnë të jenë në pozita në sektorin publik

Raporti i DASH për Kosovën: Shumë zyrtarë të korruptuar vazhdojnë të jenë në pozita në sektorin publik

Në një raport për të drejtat e njeriut në botë në vitin 2020, Departamenti i [...]

Deliu-Kodra: Deklarata e Gërvallës për marrëveshjen me Serbinë është tradhti

Deliu-Kodra: Deklarata e Gërvallës për marrëveshjen me Serbinë është tradhti

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, thotë se ministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla ka [...]

Gorani: Vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin i jep fund agonisë politike

Gorani: Vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin i jep fund agonisë politike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot ka bërë të ditur se subjekti [...]

Të moshuarit duan të vaksinohen, por nuk dinë se ku të regjistrohen

Të moshuarit duan të vaksinohen, por nuk dinë se ku të regjistrohen

Të moshuarit ishin të parët që ia mësynë sot Qendrës Kryesore të Vaksinimit. Madje, tek Salla [...]

Aktivisti i VV-së që kishte shkelur qenin duke bërë fushatë tani i ofron shtëpinë Albin Kurtit

Aktivisti i VV-së që kishte shkelur qenin duke bërë fushatë tani i ofron shtëpinë Albin Kurtit

Sokol Halili ishte bërë i njohur kur duke gjiruar një video “live” në rrjetet sociale [...]

Adelina Tahiri e veshur me një kombinim perfekt

Adelina Tahiri e veshur me një kombinim perfekt

Adelina së fundi ka pozuar pranë makinës së saj e veshur me një kombinim perfekt [...]

Syla: Pacolli nuk do të merr pjesë në votimin e Osmanit për presidente

Syla: Pacolli nuk do të merr pjesë në votimin e Osmanit për presidente

Gazetari Valon Syla ka thënë në emisionin Pressing në T7 se disa deputetë brenda LDK’së [...]

Abdixhiku tregon se çka bisedoi me Kurtin

Abdixhiku tregon se çka bisedoi me Kurtin

Lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka treguar se çfarë ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti [...]

Analistët: LDK-ja ka frikë nga Vetëvendosje, nuk i shton votat me vendimin që t’ia bëjë kuorumin Osmanit

Analistët: LDK-ja ka frikë nga Vetëvendosje, nuk i shton votat me vendimin që t’ia bëjë kuorumin Osmanit

Analistët politikë konsiderojnë që me vendimin për të qëndruar në sallë kur të votohet Presidenti, [...]

Besnik Tahiri zyrtarisht Shef i Grupit Parlamentar të AAK-së

Besnik Tahiri zyrtarisht Shef i Grupit Parlamentar të AAK-së

Në Kuvendin e Kosovës sot është zhvilluar mbledhja e radhës se Kryesisë së Kuvendit nga [...]

Rinisja e dialogut Kosovë-Serbi me kushte

Rinisja e dialogut Kosovë-Serbi me kushte

Bashkimi Evropian ka paralajmëruar mundësinë e rinisjes së dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, së shpejti, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari