Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

31.03.2021 23:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Challandes: Nëse mendoni se ne kemi fuqi për ta mposhtur Spanjën, atëherë ju duhet të jetoni në një planet tjetër

Bernard Challandes ishte tejet i nervozuar pas humbjes nga Kombëtarja e Spanjës.

Kosova u mposht 3 me 1 nga Spanja në ndeshjen e dytë para-kualifikuese për Kupën e Botës ‘Katari 2022’, ndeshje e zhvilluar në Sevilla, shkruan IndeksOnline.

Pas ndeshjes foli trajneri i ‘Dardanëve’, Bernard Challandes. Ai u pa shumë i nervozuar saqë reagoi ashpër edhe ndaj gazetarëve.

“Nëse ju mendoni se ne mund ta mposhtim Spanjën, atëherë ju jeni për një planet tjetër, jeni duke jetuar në planetin e gabuar”, ka thënë Challandes.

Ai rikujtoi po ashtu se ndaj kësaj Spanje, ishte Gjermania që pranoi gjashtë gola.

“Kemi mundur të pranonim më shumë gola, ka ndodhur me Gjermaninë, ka pranuar gjashtë, gjashtë, ne jemi Kosovë dhe kemi luftuar kundër një skuadër shumë të fortë. Kjo është mënyra se si ne bëjmë progres”, vazhdoi tutje tekniku i Kosovës.

Kujtojmë që golin e vetëm për ‘Dardanët’ në stadiumin ‘La Cartuja’ e shënoi mesfushori, Besar Halimi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Mbappe: Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve me PSG-në

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Presidenti i Federatës Evropiane të Xhudos i dërgon letër FXHK-së për sukseset e Norës dhe Distrisë

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Loriana Kuka: Fitimi i një mdealje në Olimpiadë është synimi më i madh i karrierës time

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ekspedita e Prishtinës niset drejt Uellsit

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Ambasada Amerikane me urim të veçantë: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë