Ambasada e SHBA’së kundër organizimeve të Qeverisë jashtë Kosovës: Paratë e taksapaguesve të shpenzohen këtu

Ambasada e SHBA’së kundër organizimeve të Qeverisë jashtë Kosovës: Paratë e taksapaguesve të shpenzohen këtu

Ambasada e ShBA-së në Kosovë, përmes një postimi në Twitter ka thënë se është e [...]

Haxhiu komenton arrestimin e dy ish zyrtarëve të Telekomit

Haxhiu komenton arrestimin e dy ish zyrtarëve të Telekomit

Katër persona janë arrestuar sot nën dyshimet për keqpërdorime në Telekom, në mesin e tyre [...]

Javën e ardhshme një javë pushim për të gjitha shkollat

Javën e ardhshme një javë pushim për të gjitha shkollat

Javën e ardhshme të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar do të shkojnë në pushim pranveror [...]

KEDS njofton për punimet në rrjet dhe ndaljen e energjisë elektrike

KEDS njofton për punimet në rrjet dhe ndaljen e energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar për puniemt të cilat do të bëhen në rrjet e që do [...]

Sejdiu shërohet nga Covid-19, falënderon mjekët për kujdesin

Sejdiu shërohet nga Covid-19, falënderon mjekët për kujdesin

sh-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka njoftuar se është shëruar nga Covid-19.Ai ka falënderuar personelin [...]

Kurti priti ambasadoren e Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo

Kurti priti ambasadoren e Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, [...]

Skerdi lanson këngën e re “Bespreme”

Skerdi lanson këngën e re “Bespreme”

Skerdi Ago është artist shumë aktiv me projekte muzikore, të cilat pëlqehen nga fansat e [...]

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, uron kryeparlamentarin Glauk Konjufca

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, uron kryeparlamentarin Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pranuar letër urimi nga zëvendëskryeministri [...]

Prokuroria: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me mbrojtjen brenda kufijve të arsyes në rastin Gucati e Haradinaj

Prokuroria: Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me mbrojtjen brenda kufijve të arsyes në rastin Gucati e Haradinaj

: Prokurori i ZPS-së, ka thënë se mbrojtja ka ngritur çështjen se dokumentet që janë [...]

Diell dhe vranësira gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 18 gradë celsius

Diell dhe vranësira gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 18 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë [...]

Sela: Do të pengojmë shtyrjen e regjistrimit të popullsisë

Sela: Do të pengojmë shtyrjen e regjistrimit të popullsisë

Opozita shqiptare në Maqedoninë e Veriut nuk po e pranon marrëveshjen për shtyrjen e regjistrimit [...]

14 të vdekur dhe 752 raste të reja me COVID-19

14 të vdekur dhe 752 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 14 viktima si pasojë e [...]

Deri në orën 14:00 në Klinikën Infektive janë vaksinuar 100 mjekë

Deri në orën 14:00 në Klinikën Infektive janë vaksinuar 100 mjekë

Deri në orën 14:00, 100 mjekë janë vaksinuar në Klinikën Infektive me vaksinën AstraZeneca, ka [...]

Abdixhiku pas takimit me deputetët: Do të jemi në seancë kur të votohet Osmani për presidente

Abdixhiku pas takimit me deputetët: Do të jemi në seancë kur të votohet Osmani për presidente

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku tha se deputetët e kësaj partie [...]

Dështon seanca ndaj Ukë Rugovës e Astrit Haraqisë

Dështon seanca ndaj Ukë Rugovës e Astrit Haraqisë

Seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për keqpërdorim me viza italiane, grup në të [...]

Gërvalla takon diplomaten nga Greqia, flasin për avancimin e raporteve bilaterale

Gërvalla takon diplomaten nga Greqia, flasin për avancimin e raporteve bilaterale

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, të martën paradite priti në takim [...]

​Propozohet pushim pranveror për të gjitha shkollat, nesër merret vendimi

​Propozohet pushim pranveror për të gjitha shkollat, nesër merret vendimi

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka mbajtur takim ku kanë marrë pjesë zyrtarë [...]

Dy të arrestuarit e sotëm, njëri ish-këshilltar i Agim Veliut e tjetri i Selim Selimit

Dy të arrestuarit e sotëm, njëri ish-këshilltar i Agim Veliut e tjetri i Selim Selimit

Katër persona janë arrestuar të martën lidhur me keqpërdorime në Telekom. Dy prej tyre ishin [...]

Kurti takon përfaqësuesit e agjencive të Kombeve të Bashkuara, i falënderon për vaksinat

Kurti takon përfaqësuesit e agjencive të Kombeve të Bashkuara, i falënderon për vaksinat

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia kanë pritur sot në [...]

Mbi 100 persona janë vaksinuar deri në mesditën e së martës në sallën “1 Tetori”

Mbi 100 persona janë vaksinuar deri në mesditën e së martës në sallën “1 Tetori”

Deri në mesditën e së martës janë vaksinuar 103 persona kundër Covid-19 në sallën “1 [...]

Arrestohen zyrtarët e lartë në Telekomin e Kosovës

Arrestohen zyrtarët e lartë në Telekomin e Kosovës

Prokuroria e Kosovës në bashkëpunim me Krimet Ekonomike ka arrestuar disa zyrtarë të lartë të [...]

KDI: SHSKUK furnizohet me produkte me çmime dyfish më të larta, humben rreth 60 mijë euro

KDI: SHSKUK furnizohet me produkte me çmime dyfish më të larta, humben rreth 60 mijë euro

Sipas Institutit Demokratik të Kosovës, Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) më datën [...]

UNICEF: Kosova deri në maj do të furnizohet edhe me 76 mijë e 800 doza të vaksinës anti-Covid

UNICEF: Kosova deri në maj do të furnizohet edhe me 76 mijë e 800 doza të vaksinës anti-Covid

COVAX ka premtuar 100 mijë e 800 doza të vaksinës ANTI-COVID për Kosovën falas.Programi i [...]

Në Preshevë të gjithë synojnë pushtetin

Në Preshevë të gjithë synojnë pushtetin

Partia Alternativa për Ndryshim, udhëheqësi i së cilës është kryetari aktual i komunës, Shqiprim Arifi, [...]

Gjenerali amerikan: Ndaluam spastrimin etnik të shqiptarëve të Kosovës

Gjenerali amerikan: Ndaluam spastrimin etnik të shqiptarëve të Kosovës

Intervenimi i NATO-së në SRJ ka ndihmuar ndalimin e spastrimit etnik të shqiptarëve të Kosovës [...]

“Pse Kurti ka nevojë të jetojë në shtëpi 500m², kur ai jeton krejtësisht i vetëm”

“Pse Kurti ka nevojë të jetojë në shtëpi 500m², kur ai jeton krejtësisht i vetëm”

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar në lidhje me ndërrimin e vendbanimit të kryeministrit [...]

Kërkohet ndihmë për 22 vjeçarin nga Gjilani, i duhen edhe 1300 euro për shërim jashtë vendit

Kërkohet ndihmë për 22 vjeçarin nga Gjilani, i duhen edhe 1300 euro për shërim jashtë vendit

Suad Baliu është 22 vjeçari nga Gjilani i cili vuan nga një sëmundje e rëndë. Suadi [...]

MSh-ja: Mbi 80 vjeçët dhe ata me sëmundje kronike të presin thirrjen për vaksinim

MSh-ja: Mbi 80 vjeçët dhe ata me sëmundje kronike të presin thirrjen për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë e ka lëshuar një njoftim për qytetarët e moshuar rreth vaksinimit kundër [...]

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Kryediplomatja spanjolle për ndeshjen me Kosovën: Të mos përzihet futbolli me politikë

Ministrja e Punëve të Jashtme, BE dhe Bashkëpunimit, Arancha González Laya, ka kërkuar këtë të [...]

Përfundon mbledhja e LDK-së, Haziri: Do të jemi konstruktiv në zgjedhjen e presidentit

Përfundon mbledhja e LDK-së, Haziri: Do të jemi konstruktiv në zgjedhjen e presidentit

Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, nënkryetari Lutfi Haziri, tha se kjo parti do të [...]

Kurti e “bllokon” AKP-në

Kurti e “bllokon” AKP-në

Qeveria e re e Kosovës po këmbëngul që të pezullohet çdo vendimmarrje që ka të [...]

​Qytetarët mbështesin planin për vaksinonim, kërkojnë më shumë vaksina

​Qytetarët mbështesin planin për vaksinonim, kërkojnë më shumë vaksina

Dozat e para të vaksinave për Kosovën kundër Covid-19 u siguruan nga organizata UNICEF nëpërmjet [...]

Orlando konfirmon përkrahjen e Italisë për Kosovën

Orlando konfirmon përkrahjen e Italisë për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim ambasadorin e Italisë në [...]

Tahiri: Vaksinimi i kryeministrit para stafit mjekësor e qytetarëve është arrogancë

Tahiri: Vaksinimi i kryeministrit para stafit mjekësor e qytetarëve është arrogancë

Deputeti i Partisë Demokratiket të Kosovës, Abelard Tahiri, ka kritikuar kryeministri Kurti pas marrjes së [...]

Kryesia e Kuvendit mblidhet të martën, në rend dite formimi i Komisioneve parlamentare

Kryesia e Kuvendit mblidhet të martën, në rend dite formimi i Komisioneve parlamentare

Kryesia e Kuvendit mblidhet të martën, në rend dite formimi i Komisioneve parlamentare Kryesia e Kuvendit [...]

Mblidhet Kryesia e LDK-së, pritet të diskutohet për çështjen e presidentin

Mblidhet Kryesia e LDK-së, pritet të diskutohet për çështjen e presidentin

Anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë mbërritur në selinë qendrore të kësaj partie ku [...]

Kryeministri Albin Kurti vaksinohet kundër COVID-19

Kryeministri Albin Kurti vaksinohet kundër COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të hënën ka marrë vaksinën anti-Covid, pas arritjes së kontingjentit [...]

Reagon zyrtari i PDK-së: Albin Kurti do të duhej të vaksinohej i fundit

Reagon zyrtari i PDK-së: Albin Kurti do të duhej të vaksinohej i fundit

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyci, ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, Albin [...]

Gjykata nuk arrin ta gjej Shukri Bujën që ta dërgojë në vuajtje të dënimit me burg

Gjykata nuk arrin ta gjej Shukri Bujën që ta dërgojë në vuajtje të dënimit me burg

Gjykata Themelore në Prishtinë, më 26 shkurt 2021, kishte lëshuar një urdhëresë për shkuarje në [...]

Ridvan Berisha suspendohet nga RTK, i quan servilë Kastratin, Kabashin e Veliun

Ridvan Berisha suspendohet nga RTK, i quan servilë Kastratin, Kabashin e Veliun

Gazetari Ridvan Berisha njofton se është suspenduar nga puna, e për këtë e bën fajtor [...]

Sveçla takohet me Minxhozin, flasin për forcimin e institucioneve të sigurisë

Sveçla takohet me Minxhozin, flasin për forcimin e institucioneve të sigurisë

Ministri Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Republikën e [...]

Krasniqi i PSD-së: Albin Kurti nuk ka arsye të vaksinohet, e ka kryer virusin

Krasniqi i PSD-së: Albin Kurti nuk ka arsye të vaksinohet, e ka kryer virusin

Frashër Krasniqi nga PSD-ja ka reaguar pas njoftimit të Qeverisë se kryeministri Albin Kurti do [...]

BE-ja dënon mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

BE-ja dënon mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

Bashkimi Evropian ka bërë thirrje të mos relativizohet apo mohohet gjenocidi në Srebrenicë, duke kujtuar [...]

Katër të vdekur dhe 774 raste të reja me COVID-19

Katër të vdekur dhe 774 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 4 viktima si pasojë e [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari