Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

31.03.2021 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Spanja “njeh” dhe mund Kosovën/ Pas dy ndeshjeve Dardanët ndodhen në vend të fundit me 0 pikë në grupin e ferrit

Kosova ka humbur ndaj Spanjës me shifrat 3-1 në ndeshjen e saj të vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror Katar2022 të zhvilluar në Sevilje.

Ka qenë një mision thuajse i pamundur për Dardanët të cilët janë në një grup ferri dhe pas Suedisë tashmë jud esh të përballen me një tjetër nga superfuqitë e futbollit europian dhe botëror. Takimi zhbllokohet që në pjesën e parë, kur në minutën e 34 Olmo mposht portierin Samir Ujkani dhe vetëm dy minuta më pas Ferran Torres con në 2-0 shifrat duke hedhur poshtë të gjithë rezistencën e djemve të Shalond në ato minuta të para.

Edhe pjesa e dytë vazhdon me të njëjtin ritëm, ku Spanja nuk u ndal në asnjë moment në kërkim të thellimit të rezultatit, por është Halimi ai që për një moment i jep shpresë skuadrës ët uij me golin e shënuar në minutën e 70-të. Gjithësesi iluzioni i përfaqësueses së kosovës për të marrë pikë në Spanjë shuhet shpejt, vetëm pas 5 minutash kur Moreno çon shifrat në 3-1.

Pas këtyre dy ndeshjeve të para Kosova ndodhet në vendin e fundit në grupin B me 0 pikë, pasi kaluajtur me dy kryesueset e grupit Spanja që udhëheq me 9 pikë pas 3 ndeshjeve dhe Suedia e ndjek në vendin e dytë me 6 pikë pas 2 ndeshjeve.

/Top Channel/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Si LDK nuk kemi koment negativ për deklaratat e Gërvalles

Mustafa: Si LDK nuk kemi koment negativ për deklaratat e Gërvalles

LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

Hisen Berisha: Kadri Veseli e ka takuar shumë shpesh Rugovën në rezidencën e tij në Velani

Hisen Berisha: Kadri Veseli e ka takuar shumë shpesh Rugovën në rezidencën e tij në Velani

Milanoviq ironizon me Serbinë e zemëruar

Milanoviq ironizon me Serbinë e zemëruar

Raporti i ShBA-së: Kosova ka nevojë për një Ligj të ndryshuar për lirinë fetare

Raporti i ShBA-së: Kosova ka nevojë për një Ligj të ndryshuar për lirinë fetare

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Subvencionimi i pagave nga shteti: Ekzekutohen pagesat e para nga ministria e Financave

Subvencionimi i pagave nga shteti: Ekzekutohen pagesat e para nga ministria e Financave

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Tabela me qëllim shumë fisnik, por shkaku i erës rrezikon qytetarët

Tabela me qëllim shumë fisnik, por shkaku i erës rrezikon qytetarët

Tahiri i AAK-së për programin qeverisës të Kurtit: Nuk u përgjigjet pritjeve të qytetarëve

Tahiri i AAK-së për programin qeverisës të Kurtit: Nuk u përgjigjet pritjeve të qytetarëve

Kurti: Rritja e buxhetit për FSK-në do të jetë prioritet edhe në vitet e ardhshme

Kurti: Rritja e buxhetit për FSK-në do të jetë prioritet edhe në vitet e ardhshme

Ekspertët e pavarur të OBSh-së: Pandemia Covid-19 mund të ishte shmangur

Ekspertët e pavarur të OBSh-së: Pandemia Covid-19 mund të ishte shmangur

Ministri Mehaj priti në takim drejtorin e AKI-së, flasin për koordinim të ngushtë ndërinstitucional

Ministri Mehaj priti në takim drejtorin e AKI-së, flasin për koordinim të ngushtë ndërinstitucional

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

​Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, përmend liberalizimin e vizave

​Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, përmend liberalizimin e vizave

Republika Sërpska nuk i tërheq dekoratat për kriminelët e luftës

Republika Sërpska nuk i tërheq dekoratat për kriminelët e luftës