Videot e Brahos/ Kush shfaqet duke bërë seks?

12.03.2015 12:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Videot e Brahos/ Kush shfaqet duke bërë seks?

“Me syrin e një klouni”. Ky titull i famshëm i Hajnrih Bëlit do t’i shkonte më së miri deputetit të LSI-së Startak Braho.

Megjithë moshën e thyer, Braho po sillet si një voyeur apo si një kloun. Prej kohësh ai shfaqet në publik, sa herë që shefi i tij Ilir Meta ka ndonjë hall dhe me një çantë të madhe në dorë pretendon se aty ka video që pastaj nuk i nxjerr kurrë. E ka bërë dikur në emisionin Opinion të Fevziut, po e përsërit edhe tani duke shpallur javë pas jave se do të vërë videoprojektor në Parlament.

​Publiku beson se janë po ato video të marra nga regjistrimet e Dritan Priftit, në atë kohë kur Meta jo vetëm kontrolloi drejtësinë për gjyqin e tij, por “vodhi” edhe materialet që ajo kishte në dispozicion. Dhe këto i përdor me çantë të Baba Takut si shantazh. Kjo po ndodh edhe tani, kur ditë pas dite infiltrohen lajme në media se Taku do t’i nxjerrë videot. Gazeta Sot shkruan se në “çantën e zezë” të Spartak Brahos ndodhet një video që implikon ish- ministrin Dritan Prifti në pozicione aspak te pershtatshme seksuale.

Mësohet se video është realizuar nga vetë Prifti dhe është zbuluar gjatë inspektimit të videos së famshme Meta- Prifti. “Sot” raporton se Braho do ta bëjë publike këtë video. Ndërkohë Braho ka lënë të kuptohet se ka edhe një video për djalin e ish- kryeministrit Sali Berisha.

Edhe kjo mund të jetë pjesë e regjistrimeve që ka bërë Dritan Prifti dhe që kanë qenë pjesë e një proçesi ekspertize dhe hetimi. Por nëse i ka këto video vërtet, për moshën që ka dhe në emër të profesionit të vjetër që ka pasur, i lutemi baba Takut ose t’i nxjerrë ato, ose të heshtë përgjithnjë. Sepse ka katër vite që sillet me një çantë të zezë në dorë duke bërtitur në qytet: “prisni se i nxorra”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri thotë se LDK e VV janë marrë vesh që autostrada e Dukagjinit të mos ndërtohet

Haziri thotë se LDK e VV janë marrë vesh që autostrada e Dukagjinit të mos ndërtohet

Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Bushati: Qeveria bëri show duke thënë u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin

Gani Geci: Thaçi më ka thënë në vesh se komunikatën numër 59 e ka shkruar Rexhep Selimi

Gani Geci: Thaçi më ka thënë në vesh se komunikatën numër 59 e ka shkruar Rexhep Selimi

Gjinovci-Jasharajt: Personalisht nuk dini drejtshkrim

Gjinovci-Jasharajt: Personalisht nuk dini drejtshkrim

Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti

Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Haradinaj: Vuçiq, mohuesi i masakrës së Reçakut që po favorizohet nga BE urren patologjikisht shqiptarët

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Sipas analistëve ndarja e ministrive nuk rrezikon arritjen e marrëveshjes LVV-LDK

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Prishtina pa ngrohje, kjo është arsye e Termokosit

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë

Arrestohet një shtetas çek në Kosovë

Njohësi i çështjeve të arsimit Rexhaj thotë se është koha e fundit që të përmirësohet gjendja në arsim

Njohësi i çështjeve të arsimit Rexhaj thotë se është koha e fundit që të përmirësohet gjendja në arsim

Rakiq: Largohemi nga të gjitha institucionet nëse edhe nga Apeli i vërtetohet dënimi Teodosijeviqit

Rakiq: Largohemi nga të gjitha institucionet nëse edhe nga Apeli i vërtetohet dënimi Teodosijeviqit

Në një shkollën të mesme në Brooklyn kërcënim me bombë, mijëra nxënës evakuohen

Në një shkollën të mesme në Brooklyn kërcënim me bombë, mijëra nxënës evakuohen

Thaçi i reagon ashpër Vuçiqit: Nuk mund t’i mohoni krimet që keni bërë në Kosovë

Thaçi i reagon ashpër Vuçiqit: Nuk mund t’i mohoni krimet që keni bërë në Kosovë

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

Këto jane pamjet nga shembja e ndërtesës 4-katëshe në Durrës

LDK pas mbledhjes: Mbetemi të përkushtuar për të krijuar vetëm institucione stabile

LDK pas mbledhjes: Mbetemi të përkushtuar për të krijuar vetëm institucione stabile

Çitaku: Mohimi i masakrës nga Vuçiqi është çmenduri totale

Çitaku: Mohimi i masakrës nga Vuçiqi është çmenduri totale