Ademi i Frontit Europian: Kemi mbi 30 mijë vota në epërsi ndaj VLEN, me këtë trend i fitojmë mbi 20 deputetë

E publikuar: 08/05/2024 21:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Arbër Ademi nga Fronti Europian në konferencë për media tha se janë fitues me mbi 30 mijë vota në epërsi deri më tani kur janë numëruar 50 për qind të votave.

“Deri më tani sipas nga mbi 50 përqind të votaveFronti Europian mbi 30 mijë vota më shumë se opozita. Në epërsi në Dibër 2 me 1, Strugë më tepër se 2 me 1, Kërçovë 5 me 1, Vrapçisht më tepër se 2 me 1, në epërsi në Tetovë, Gostivar, Kumanovë dhe Likovë. Më vonë do të dalim më të dhëna më të hollësishme. Nëse vazhdojmë me këtë trend Fronti Europian do të ketë mbi 20 deputetë”, tha Ademi. /TvKlan.mk