Veseli: Trepça ishte, është dhe do të jetë e Kosovës

08.10.2016 02:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli: Trepça ishte, është dhe do të jetë e Kosovës

Kuvendi i Kosovës votoi ligjin për Trepçën mbas një seance maratonike.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka uruar për votimin nga deputetet, ndërsa ka shkruar në Facebook se Trepça ka qene, është dhe do të jetë e Kosoves.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hashim Thaçi: Deklarata e Merkelit ka munguar gjatë – jam kundër ndryshimit të kufijve

Hashim Thaçi: Deklarata e Merkelit ka munguar gjatë – jam kundër ndryshimit të kufijve

Fletushka qeveritare për informim të qytetarëve për liberalizimin e vizave

Fletushka qeveritare për informim të qytetarëve për liberalizimin e vizave

Bahtiri fton liderët shtetërorë në debat për dialogun

Bahtiri fton liderët shtetërorë në debat për dialogun

Të burgosurit në Kosovë e sakatojnë buxhetin e shtetit, mish, perime e çaj për çdo ditë

Të burgosurit në Kosovë e sakatojnë buxhetin e shtetit, mish, perime e çaj për çdo ditë

Thaçi për Reuters: Perëndimi do të mbështes korrigjimin e kufijve nëse ne pajtohemi me Serbinë

Thaçi për Reuters: Perëndimi do të mbështes korrigjimin e kufijve nëse ne pajtohemi me Serbinë

Ndalohet ngrohja me qymyr nëpër shkolla

Ndalohet ngrohja me qymyr nëpër shkolla

Kryetari i Listës Serbe kërcënon Kadri Veselin: Duhet të kalosh mbi trupat tonë të vdekur

Kryetari i Listës Serbe kërcënon Kadri Veselin: Duhet të kalosh mbi trupat tonë të vdekur

Heldt: Gjermania do të vazhdojë të mbështes proceset në të cilat po kalon Kosova

Heldt: Gjermania do të vazhdojë të mbështes proceset në të cilat po kalon Kosova

Vazhdon ekzekutimi i subvencioneve në vlerë prej rreth 5.5 milionë euro

Vazhdon ekzekutimi i subvencioneve në vlerë prej rreth 5.5 milionë euro

Memorandum Mirëkuptimi mes MDIS-it, AKP-së dhe MTI-së

Memorandum Mirëkuptimi mes MDIS-it, AKP-së dhe MTI-së

Thaçi flet për deklaratën e Merkelit për mosndryshim të kufijve

Thaçi flet për deklaratën e Merkelit për mosndryshim të kufijve

Ministria e Mjedisit mbështet Komunën e Klinës me 100 mijë euro

Ministria e Mjedisit mbështet Komunën e Klinës me 100 mijë euro

Ministrja Hoxha takoi Bekim Jasharin, bashkëpunimi i nivelit qendror dhe lokal, i rëndësishëm për procesin integrues

Ministrja Hoxha takoi Bekim Jasharin, bashkëpunimi i nivelit qendror dhe lokal, i rëndësishëm për procesin integrues

Ministri Lluka kërkon më shumë angazhim nga Bordi i Trepçës

Ministri Lluka kërkon më shumë angazhim nga Bordi i Trepçës

Shpërblehen nga ministria xhudistja Erza Muminoviq dhe trajneri Driton Kuka

Shpërblehen nga ministria xhudistja Erza Muminoviq dhe trajneri Driton Kuka

Le Monde: Dhëndri i Trump qëndron pas idesë për ndarjen e Kosovës

Le Monde: Dhëndri i Trump qëndron pas idesë për ndarjen e Kosovës