Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

02.04.2020 00:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Ka ndërruar jetë pacienti i prekur nga koronavirusi në Veri të Mitrovicë, i cili ishte transferuar në Nish të Serbisë ditën e diel, raporton Kossev

Lajmi për vdekjen e këtij pacienti në ditën e tretë pas pranimit në Qendrën Spitalore Klinike në Nish, u konfirmua nga Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

Ndërsa sipas Milan Ivanoviq, i cili njoftoi për dy pacientë me koronavirus (njëri tashmë i ndjerë) nga veriu i Mitrovicës të dielën, në atë kohë që të dy pacientët u dërguan “në këmbët e tyre” dhe ishin në gjendje e mirë, si dhe që ky pacient kishte pneumoni të njëanshme, transmeton Klan Kosova.

Viktima e parë e koronavirusit nga veriu i Mitrovicës është mashkull i lindur më 1973, nga një fshat afër Bruces.

Milan Ivanoviç më parë kishte konfirmuar se pacienti kishte ardhur në Mitrovicë tri herë në javë për dializë dhe pohoi se mjekët kishin vepruar në përputhje me rregulloret sa i përket infektimit nga Covid-19.

Ata e kishin izoluar pacientin në një dhomë të veçantë, me një aparat special për dializë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…

Zaev: Kërkesa e BDI-së! Le ta harron me ne koalicionin me këtë kusht

Zaev: Kërkesa e BDI-së! Le ta harron me ne koalicionin me këtë kusht

Kaloi programi i Qeverisë Hoti

Kaloi programi i Qeverisë Hoti

Kërkohet ndihma e qytetarëve për arrestimin e Tush (Nue) Frrokaj nga Gjakova

Kërkohet ndihma e qytetarëve për arrestimin e Tush (Nue) Frrokaj nga Gjakova

Haziri: Të zbardhet vrasja e gazetarit Bardhyl Ajeti

Haziri: Të zbardhet vrasja e gazetarit Bardhyl Ajeti

Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA

Hoti: Objektivat dhe prioritetet e para tona janë, luftimi i pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike

Hoti: Objektivat dhe prioritetet e para tona janë, luftimi i pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike

Ja pse po kërkohet paraburgim për një serb

Ja pse po kërkohet paraburgim për një serb