Vajzat që flejnë shumë ditën janë më të etura për seks

25.02.2016 12:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vajzat që flejnë shumë ditën janë më të etura për seks

Ato që flejnë më gjatë ditën kanë më shumë të ngjarë të praktikojnë seksin.

“Nëse keni probleme në shtrat një gjë që ju duhet të punoni  është sasia e gjumit”, tha autori i studimit David Kalmbach në shkollën Mjekësisë të Universitetit të Miçiganit.

Gjetjet janë botuar në revistën shkencore të Mjekësisë Seksuale. Nga kjo mund të shihet se studiuesit në eksperiment kanë punuar me vajzat në 20-tat e tyre, të cilat në përgjithësi kishin pasur gjumë të shëndetshëm.

Dallimi është vërejtur në gjatësinë e gjumit ku vajzat e lodhura që flinin më gjatë, në mëngjes tregonin më shumë shenja të eksitimit se zakonisht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja sesi të shkarkoni përditësimin më të fundit të Windows 10-ës

Ja sesi të shkarkoni përditësimin më të fundit të Windows 10-ës

Surprizon Alketa, kështu nuk e kishim parë!

Surprizon Alketa, kështu nuk e kishim parë!

Eusebio Di Francesco: Ndjej keqardhje për eliminimin, krenar me lojtarët

Eusebio Di Francesco: Ndjej keqardhje për eliminimin, krenar me lojtarët

Venera "përgjon" Lindin, shikoni çfarë publikon!

Venera "përgjon" Lindin, shikoni çfarë publikon!

A mund t’ju vrasë drita artificiale? Mjekët thonë: ndoshta

A mund t’ju vrasë drita artificiale? Mjekët thonë: ndoshta

Romakët, Salahut: Kjo dhemb aq shumë, por të urojmë fat në finale

Romakët, Salahut: Kjo dhemb aq shumë, por të urojmë fat në finale

Si 10-vjeçar kishte fituar epitetin e “djaloshit më të trashë në botë”, pas dy viteve ka arritur të humb gjysmën e peshës trupore (Foto)

Si 10-vjeçar kishte fituar epitetin e “djaloshit më të trashë në botë”, pas dy viteve ka arritur të humb gjysmën e peshës trupore (Foto)

Vetëm gjysma e bizneseve shqiptare me uebfaqe

Vetëm gjysma e bizneseve shqiptare me uebfaqe

Kush është ky mashkull pas këngëtares se njohur

Kush është ky mashkull pas këngëtares se njohur

Dzeko barazon gjithçka mes Romës dhe Liverpoolit

Dzeko barazon gjithçka mes Romës dhe Liverpoolit

48-vjeçare superseksi – s'ka si Jennifer Lopezi

48-vjeçare superseksi – s'ka si Jennifer Lopezi

Ancelotti mund ta marr drejtimin e Napolit

Ancelotti mund ta marr drejtimin e Napolit

Krijesa më e rrezikshme në Tokë s’është peshkaqeni, madje as vetë njeriu! Do të mbeteni pa fjalë!

Krijesa më e rrezikshme në Tokë s’është peshkaqeni, madje as vetë njeriu! Do të mbeteni pa fjalë!

Samsung prezanton Galaxy A6 dhe A6+, duke sjellë një kamera të avancuar, dizajn elegant dhe veçori shtesë të jetës së përditshme

Samsung prezanton Galaxy A6 dhe A6+, duke sjellë një kamera të avancuar, dizajn elegant dhe veçori shtesë të jetës së përditshme

Julka tregon si është të jesh nëna e dy djemve!

Julka tregon si është të jesh nëna e dy djemve!

Kodet e fshehta që i përdor stafi i mbretëreshës Elizabeth

Kodet e fshehta që i përdor stafi i mbretëreshës Elizabeth