S’ka fituar Lista, por keni humbur ju!

01.09.2016 19:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
S’ka fituar Lista, por keni humbur ju!

Kimete Berisha
Gjuha prej tuli, ti fol çka të duash, ama Lista Serbe ju ka kushtëzu juve, z.Bajram Gecaj, e jo opozitën, dhe arsyeja pse serbët nuk morën sot pjesë në mbledhjen e Kuvendit nuk është e njejtë me arsyen e opozitës.

Serbët nuk janë kundër demarkacionit me Malin e zi, por ata, për Asociacionin (autonominë e tyre) po ua shesin shtrenjtë votën e tyre e ju s’po keni më me çka ti bleni ato, sepse koha ju ka mbështet për muri!

Kështu, po i bjen se sot ju keni dështuar e jo opozita, sepse opozita nuk është e kushtëzuar nga Lista Serbe, por ju jeni të kushtëzuar.

Lista Serbe nuk ka fituar sot asgjë, sot ju nuk i keni pranuar kushtëzimet e tyre, prandaj serbët s’kanë asnjë arsye të festojnë.

Arsye për të festuar kanë vetëm opozita dhe sidomos heroi i kësaj kauze Ramush Haradinaj.

E ju, juve edhe Presidenti u quajti sot të pafuqishëm dhe të paaftë për të kryer punët që ua ka dhënë populli.
Që do të thotë, ka ardhur koha të shkoni në shtëpi, sepse nuk jetohet as nuk drejtohet jeta dhe shteti me kushtëzime, me pafuqi, me paaftësi dhe me mëdyshje.

Për me pleqnu, dhe me lu me fjalë duhet me qenë ‘i vendit’, e ty nuk të shkon me ua përzi njerëzve me kos, se s’të shkon, s’je i lindur me filozohu.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


E kuqja e teatrit, një ngjyrë, gjendje shpirtërore dhe një kujtim…

E kuqja e teatrit, një ngjyrë, gjendje shpirtërore dhe një kujtim…

A ka vlerë të bëhesh qytetar nderi?

A ka vlerë të bëhesh qytetar nderi?

Kush janë teologët dhe historianët shqiptarë në shërbim të propagandës serbe (1)

Kush janë teologët dhe historianët shqiptarë në shërbim të propagandës serbe (1)

Hej gra, hiqeni hixhabin, lërini flokët tuaja t’i ledhatojë era

Hej gra, hiqeni hixhabin, lërini flokët tuaja t’i ledhatojë era

Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Fatos Reka, viziton kompaninë “VATANI” në Gjilan

Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Fatos Reka, viziton kompaninë “VATANI” në Gjilan

Absolutisht e sigurt, në qershor BE hap negociatat me Shqipërinë

Absolutisht e sigurt, në qershor BE hap negociatat me Shqipërinë

Selia e Shenjtë është shtet i frymës së Zotit në botë dhe jo manifestim i fuqisë ekonomike dhe ushtarake

Selia e Shenjtë është shtet i frymës së Zotit në botë dhe jo manifestim i fuqisë ekonomike dhe ushtarake

Qasja e gabuar e Kosovës në dialog me Serbinë dhe paralajmërimet për kompromise të reja

Qasja e gabuar e Kosovës në dialog me Serbinë dhe paralajmërimet për kompromise të reja

Këndvështrim, Si lindën HERONJTË e UÇK-së!?

Këndvështrim, Si lindën HERONJTË e UÇK-së!?

Një BE e zgjeruar që përfshin Ballkanin Perëndimor në tërësi

Një BE e zgjeruar që përfshin Ballkanin Perëndimor në tërësi

Kisha Ortodokse, tregu i Varoshit dhe speci i Leskovcit!

Kisha Ortodokse, tregu i Varoshit dhe speci i Leskovcit!

Të nënshtruar dhe të poshtëruar nga Blerim Devolli

Të nënshtruar dhe të poshtëruar nga Blerim Devolli

Edi Rama ka nevojë për ultimatum nga Brukseli, jo legjitimim

Edi Rama ka nevojë për ultimatum nga Brukseli, jo legjitimim

Si duhet përfaqësuar Kosova në dialog me Serbinë?

Si duhet përfaqësuar Kosova në dialog me Serbinë?

Shansi i përbashkët i anëtarësimit të shteteve të Ballkanit Perëndimor në BE

Shansi i përbashkët i anëtarësimit të shteteve të Ballkanit Perëndimor në BE

Lotët e krokodilit për 6 gylenistët e deportuar në Turqi dhe kujtimet për shqiptarët e ekstraduar në Maqedoni! Shpërqendrim i vëmendjes!

Lotët e krokodilit për 6 gylenistët e deportuar në Turqi dhe kujtimet për shqiptarët e ekstraduar në Maqedoni! Shpërqendrim i vëmendjes!