Shtëpia e mahnitshme në vlerë të 1.2 milionë eurove, brenda depos së vitit 1920 (Foto)

11.07.2018 17:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shtëpia e mahnitshme në vlerë të 1.2 milionë eurove, brenda depos së vitit 1920 (Foto)

Të gjithë ata që kalojë para kësaj depoje të vitit 1920 në Brisbane të Australisë, as që e kanë idenë për potencialin që ka brenda.

Por, pas fasadës gri, është një shtëpi e mahnitshme me katër dhoma gjumi dhe pesë banja, transmeton Telegrafi.

Kjo nënkupton se është më e shtrenjtë se që duket nga jashtë, pasi vlerësohet në 1.2 milionë euro.

E dizajnuar nga Yuri Dillon, depoja është transformuar me anë të drurit, xhamit dhe tullave speciale. Deri tani, është shfrytëzuar si punëtori ekspozuese për farkëtarë.

Arkitekturën e ka të ndarë në dy nivele, me dizajn plani të hapur, shumica e dyerve janë me dy kapakë, ndërsa tavanet janë shumë të larta. Nuk mungon oborri i mbyllur, si dhe pishina në brendësi.

Kuzhina është e nivelit të lartë, me shtresat e sipërme nga mermeri, hapësirë pune për kuzhinierin dhe pamje nga dhoma e ditës dhe hapësira e jashtme.

Në pjesën e sipërme janë dhomat e fjetje. Dhoma kryesore e ka një gardërobë gjigante ku hyhet brenda, banjë dhe një ballkon të mbyllur.

Luksi nuk mungon as një dhomat tjera, që kanë banja më të vogla, si dhe hapësira për qëndrim dhe punë.

Elemente tjera interesante, janë dyert elektrike që hapen vet, drita që ndizen në mënyrë automatike, tarraca në kulm, banjë me mermer, kondicioner ajri, sistem alarmi dhe garazh.

Pronarja e tanishme, Samantha Jones – jo ajo prej serialit Sex an the City – ka thënë se shtëpia është shumë komode dhe familjare, ndërsa dritaret e larta, bëjnë që të ajroset me shpejtësi.

“Është si një hapësirë e jashme, që është brenda, gjithçka është e mbyllur, Të japë ndjenjën e shtëpisë, ndërsa gjithçka është në skaj të modernes”, e ka shpjeguar Jones shtëpinë e saj.

Të gjithë pajtohen me mendimin e saj, që është mirë të jeton në një depo të adoptuar si shtëpi luksoze, vetëm se jo të gjithë i kanë nga 1.2 milionë euro për t’i shpenzuar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Pixel 3 XL del në shitje ende pa u prezantuar zyrtarisht

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Lideri luan ndaj Gjilanit, 89-shi pret Llapin

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Pesë dobitë shëndetësore të pastrimit

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Futbollistët dhe tifozët me lot në sy, i jepet lamtumira Labinot Harbuzit nga Malmo

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Albvision: Rënia e vlerës së Bitcoin ka ulur interesin e qytetarëve të Kosovës për kriptovalutat

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Lëndohet Messi, lëshon fushën në pjesën e parë ndaj Sevillas

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Masturbimi vret 100 njerëz çdo vit, ja si të dalloni "viktimat e kënaqësisë"

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Kololli vazhdon me formë të lartë dhe gola, shënon edhe ndaj Young Boysit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Përditësimi i fundit i Windows 10-ës “tmerron” përdoruesit

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Real Madridi ka marrëveshje me Conten?

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Impotenca prek të gjithë, por ekziston zgjidhja që të jeni të fuqishëm në krevat

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Barcelona i kthehet fitores dhe kreut në La Liga pasi mposhtën Sevillan – Katalunasit janë gati për El Clasico   

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Të gjitha raportimet e para rreth lëndimit të Messit: Mungesa, trajtimi nga klubi, paniku te tifozët, shqetësimi në fytyrën e argjentinasit

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin

Versioni i ri Windows 10-ës fshin të dhënat e përdoruesve, Microsoft ndalon përditësimin

Ja pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres së tij

Ja pse një mashkull duhet t’i bëjë masazh partneres së tij

Barcelona konfirmon lëndimin e Messit, ndeshjet që do të mungojë argjentinasi

Barcelona konfirmon lëndimin e Messit, ndeshjet që do të mungojë argjentinasi