Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

02.10.2018 10:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka sekuestruar në Prizren 458 bankënota të dyshimta 500 euroshe, në vlerë totale 229 mijë euro.

Fillimisht policia kishte ndalur një veturë rreth orës 23:15 të hënën në lagjen “Dardani”. Në veturë ishin tre persona, ndërsa te një nga ta u gjet sasi e vogël e marihuanës.

Më pas është ushtruar kontroll i hollësishëm i cili ka rezultuar me gjetjen e një bankënote në vlerë prej 500 eurosh tek i dyshuari i dytë, ka njoftuar policia që thotë se lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit për rrjedhën e hetimit dhe është kërkuar që të merret aprovimi nga gjykata për bastisjen e një shtëpie ku dyshohej për para të falsifikuara.

Pas sigurimit të autorizimit është kontrolluar një shtëpi në rrugën “Rrustë Kabashi” me ç’rast në cilësi të provës materiale janë gjetur dhe sekuestruar 458 bankënota 500 eurosh në vlerë 229000 euro.

Pas intervistës, i dyshuari është ndalur nën masën e arrestit policor.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ulen temperaturat në Shqipëri

Ulen temperaturat në Shqipëri

UNMIK-u i përgjigjet Qeverisë: Ne punojmë në bazë të mandatit të KS të OKB-së

UNMIK-u i përgjigjet Qeverisë: Ne punojmë në bazë të mandatit të KS të OKB-së

Diskutimi për kufijtë, rrezik për resurset e Kosovës

Diskutimi për kufijtë, rrezik për resurset e Kosovës

A po i vjen fundi zgjerimit të NATO-s?

A po i vjen fundi zgjerimit të NATO-s?

Përdhunuesit në burg! – Protestë para stacionit të Policisë në Prishtinë kundër përdhunimit ndaj grave e vajzave

Përdhunuesit në burg! – Protestë para stacionit të Policisë në Prishtinë kundër përdhunimit ndaj grave e vajzave

Kërkohen masa ndaj Thaçit për rastin e gylenistëve

Kërkohen masa ndaj Thaçit për rastin e gylenistëve

AKR-ja e dobët në Kuvend, e fortë në Qeveri

AKR-ja e dobët në Kuvend, e fortë në Qeveri

Premtimi i ministrit për rishikimin e koeficientit i kthen inspektorët shëndetësorë në punë

Premtimi i ministrit për rishikimin e koeficientit i kthen inspektorët shëndetësorë në punë

Mungesë e llogaridhënies për ngecjet në zbatimin e MSA-së

Mungesë e llogaridhënies për ngecjet në zbatimin e MSA-së

Loja e BE-së me ‘Trepçën’

Loja e BE-së me ‘Trepçën’

62 përqind e grave në Kosovë kanë përjetuar ngacmime seksuale

62 përqind e grave në Kosovë kanë përjetuar ngacmime seksuale

Thaçi: Kufijtë aktualë janë caktuar nga Jugosllavia, s’do të më pengonte korrigjimi i tyre

Thaçi: Kufijtë aktualë janë caktuar nga Jugosllavia, s’do të më pengonte korrigjimi i tyre

Vjen reagimi i UNMIK’ut pas deklaratave të Haradinajt

Vjen reagimi i UNMIK’ut pas deklaratave të Haradinajt

Glauk Konjufca: Kurrë nuk kam qenë në SHIK

Glauk Konjufca: Kurrë nuk kam qenë në SHIK

Deputetja e LDK’së kërkon burgim të përjetshëm ndaj dhunuesve të 16 vjeçares dhe komision hetimor

Deputetja e LDK’së kërkon burgim të përjetshëm ndaj dhunuesve të 16 vjeçares dhe komision hetimor

Rrëfimi me lot i nënës së 16-vjeçares për keqpërdorimin seksual të vajzës së saj (Video)

Rrëfimi me lot i nënës së 16-vjeçares për keqpërdorimin seksual të vajzës së saj (Video)