Princi kursimtar ende veshë xhaketën e blerë para 50 vitesh dhe këpucët që i bleu më 1971 (Foto)

08.04.2018 16:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Princi kursimtar ende veshë xhaketën e blerë para 50 vitesh dhe këpucët që i bleu më 1971 (Foto)

Me pasurinë që ka, princi Charles i Britanisë së Madhe, mund të blejë nga një xhaketë dhe këpucë për çdo ditë. Por, ai ende e veshë një xhaketën që e ka bleu para 50 vitesh, si dhe këpucët që e blera më 1971.

Nëpërmjet këtyre kursimeve, princi pretendon ta shpëtojë planetin, transmeton Telegrafi.

Megjithëse pranon se i arnon vazhdimisht dhe kujdeset për to, në mënyrë që t’i ketë në rregull.

Para pak kohësh, ishte përhapur lajmi se ai udhëton me një numër enorm rrobash dhe se merr me vete edhe ulësen u guaskës së tualetit.

Gjatë një vizite më 10971, kur ka mundur edhe t’i blejë këto këpucë

“Çfarë marr me vete, lini këto gjepura”, është përgjigjur princi, kur është pyetur nëse ky lajm është i vërtetë.

Me këtë rast, lartmadhëria tij, ka thënë se kursen të gjitha gjërat që ka dhe nuk i hedhë, para se t’i gjejë ndonjë funksion tjetër.

“I urrej gjërat sintetike dhe të gjitha dua t’i kem nga leshi apo pambuku. Por, këto janë resurse natyre dhe do të shpenzohen një ditë, andaj duhet të shfrytëzohen në maksimum para se të hidhen”, ka përfunduar Charles.

Nuk është bërë e ditura se cilat këpucë të tij i mbijetuan kohës, apo çfarë gjendja ka xhaketa e vjetër gjysmë shekulli, por dihet se ky pjesëtar i familjes mbretërore është gjithnjë elegant dhe vishet me stil. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Fifi flet për herë të parë për Taynën dhe Rinën

Fifi flet për herë të parë për Taynën dhe Rinën

Trajneri i Messit te Argjentina: Ai ka pasur momente të këqija pas ndeshjes me Kilin, qante si një fëmijë që e humb nënën e tij

Trajneri i Messit te Argjentina: Ai ka pasur momente të këqija pas ndeshjes me Kilin, qante si një fëmijë që e humb nënën e tij

Rita komenton stilin e flokëve të Bebe Rexhës në këtë event

Rita komenton stilin e flokëve të Bebe Rexhës në këtë event

Ndodh edhe kjo, njëri punëtor mbush rimorkion me dhe tjetri e zbraz (Video)

Ndodh edhe kjo, njëri punëtor mbush rimorkion me dhe tjetri e zbraz (Video)

Humbi shpresat për gjetjen e portofolit të humbur, pastaj i erdhi një letër që e befasoi për të mirë

Humbi shpresat për gjetjen e portofolit të humbur, pastaj i erdhi një letër që e befasoi për të mirë

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Hamilton kalon 53 orë fluturime brenda 10 ditësh

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Të dielën Superkupa e Kosovës në basketboll ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

Sarri: Jemi një hap larg sfiduesve të titullit në Ligën Premier

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

I bërë tapë, bëri aksident – me gjithë tentimet për ta ndalur, ai “fluturoi” me veturë (Video)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Shkoi si fëmijë në Amerikë, i buzëqesh fati – boshnjaku fiton “çmimin e madh” të Pokerit në Las Vegas (Foto)

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Paolorosso: Pas humbjes nga Kili në Copa America, Messin e gjeta duke qarë sikurse t’i kishte vdekur nëna 

Derby della Madonnina për Barellan

Derby della Madonnina për Barellan

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Pasurohet falë Neymarit, Barcelona detyrohet ta paguajë punëtorin e saj mbi gjashtë milionë euro.

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Njihuni me 111-vjeçarin që shkon çdo ditë në palestër (Foto)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)

Ishte futur në pusetë, rrezikonte të mbytej – zjarrfikësit i shpëtojnë jetën një qeni në Suharekë (Video)