Meteorologët tregojnë se kur do të zbutet acari në vend

09.01.2017 00:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Meteorologët tregojnë se kur do të zbutet acari në vend

 

Nga ditë e hënë deri të mërkurën vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me origjinë polare.

Nga pasditja e së mërkurës pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jugperëndimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit, thuhet në një njoftim të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius.

Reshje bore të intensitetit të dobët vende-vende do të ketë ditën e hënë dhe të martën.

Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlerat e normales.

Temperaturat më të ulëta parashihen të jenë të mërkurën. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri në 6m/s.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pishina unike brenda dhomës luksoze të hotelit që po habit të gjithë (Video)

Pishina unike brenda dhomës luksoze të hotelit që po habit të gjithë (Video)

Dy yje përplasen, prodhohen miliarda tonë ar

Dy yje përplasen, prodhohen miliarda tonë ar

Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)

Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)

Të gjithën e bëri vetëm për tu larguar nga gruaja – rrëfimi interesant i të moshuarit që jetoi për 10 vjet në një pyll (Foto)

Të gjithën e bëri vetëm për tu larguar nga gruaja – rrëfimi interesant i të moshuarit që jetoi për 10 vjet në një pyll (Foto)

Ato lëvizin pa bërë zhurmë dhe fshihen në gjethe: Një familje e “maceve të rërës” filmohen për herë të parë (Video)

Ato lëvizin pa bërë zhurmë dhe fshihen në gjethe: Një familje e “maceve të rërës” filmohen për herë të parë (Video)

Vogëlushen e kishte zënë shiu, nëna e vuri të thahet në telin e rrobave (Video)

Vogëlushen e kishte zënë shiu, nëna e vuri të thahet në telin e rrobave (Video)

Dhjetë minuta kaos rreth Putinit: Politikanët gati “ia zunë frymën njëri-tjetrit”, vetëm “për t’i rënë në sy” presidentin rus (Video)

Dhjetë minuta kaos rreth Putinit: Politikanët gati “ia zunë frymën njëri-tjetrit”, vetëm “për t’i rënë në sy” presidentin rus (Video)

Kurz, Macron e Cipras – ishte edhe Jahjaga, këta janë udhëheqësit më të rinj në botë

Kurz, Macron e Cipras – ishte edhe Jahjaga, këta janë udhëheqësit më të rinj në botë

Mos shiko poshtë! “I krisuri” hedh veten nga një shkëmb në mbi 240 metra lartësi, pa ndonjë parashutë (Video)

Mos shiko poshtë! “I krisuri” hedh veten nga një shkëmb në mbi 240 metra lartësi, pa ndonjë parashutë (Video)

Vizitorja e pazakontë, qëndroi së bashku me kalë në dhomën e motelit (Video)

Vizitorja e pazakontë, qëndroi së bashku me kalë në dhomën e motelit (Video)

Peshkatari zë një peshk gjigant, habitet kur brenda barkut gjen 32 breshka të vogla (Video)

Peshkatari zë një peshk gjigant, habitet kur brenda barkut gjen 32 breshka të vogla (Video)

Tre në një, ura më interesante në botë (Foto/Video)

Tre në një, ura më interesante në botë (Foto/Video)

Ikja e vështirë nëpër zonën e përfshirë tërësisht nga flakët (Video)

Ikja e vështirë nëpër zonën e përfshirë tërësisht nga flakët (Video)

Kjo shtëpi në Angli po shitet sa një çantë dore – dhe blerësi mund të vendoset menjëherë! (Foto)

Kjo shtëpi në Angli po shitet sa një çantë dore – dhe blerësi mund të vendoset menjëherë! (Foto)

“Rruga për në ferr”: Vrima më e thellë në Tokë, aty ku “fshihen” sekretet e dy miliardë viteve më parë! (Video)

“Rruga për në ferr”: Vrima më e thellë në Tokë, aty ku “fshihen” sekretet e dy miliardë viteve më parë! (Video)

Vëllezërit që rritën kungullin me mbi 1,000 kilogramë, këtë vit thyen sërish rekord (Foto)

Vëllezërit që rritën kungullin me mbi 1,000 kilogramë, këtë vit thyen sërish rekord (Foto)