Kompleksi jetësor i Ramushit dhe Iliri i palumtur!

01.03.2020 13:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kompleksi jetësor i Ramushit dhe Iliri i palumtur!
  • Edi Rama ka ‘dasht’ me nda Kosovën (tonë).
  • Ramush Haradinaj ‘pa dasht’ e ka nda Çakorrin (e tij).

Përveç Ramushit që përgjithmonë e ka ‘nda’ vendlindjen e tij, për t’u bërë kryeministër i shtetit më të varfër në Evropë, PDK-ja e ka ‘nda’ Mitrovicën, në veriore dhe jugore.

Hashim Thaçi bile tradhtar pak më ‘i mirë’, ka dasht me shkëmby’ toka me Serbinë.

Veç Edi Ramës nuk i është ‘plotësuar dëshira’ me
nda Kosovën.

Prandaj, kur njeriu e dëgjon Ramushin e ish-Çakorrit (të tij të dashur) duke e akuzu për ndarje njeriun që nuk ndau asgjë, pavarësisht çka ka në zemrën e tij, ka dashur Edi Rama ta ndajë Kosovën apo jo, të vjen me kap kryet me duar e me shku me marrë pjesë në protestën e Ilir Metës.

Iliri është Presidenti më qesharak në botë, sepse është njeriu i vetëm në botë që organizon protestë kundër vetvetes.
Nuk dëgjon këso çmendie dhe nuk ia gjen kund yrrnekun.

I duket pak që ne e dimë se as si President nuk është i aftë me respektu Kushtetutën, anipse nuk ia ndalon askush me respektu Kushtetutën, prandaj del me demonstru në shesh ultësinë e tij. Se ky nuk bëhet rehat pa e pa krejt bota që është ‘gullash’.

Kush po lyp me të ndihmu ty, kur as si President nuk i ndihmon vetes?
Qysh është e mundur me t’u duk vetja ‘kaq i vogël’, kaq kurrkushi, kur me pozitë je kaq ‘i madh’.
Çfarë kompleksi është ky!
Përveç mallkim.

Iliri pret me zbrit nga qielli shqiponjat. Nuk i thërret në ndihmë ‘kuajt’ po shqiponjat, e shqiponjat u ndihmojnë veç atyre që fluturojnë dhe atyre që flejn në këmbë, si kuajt.

Iliri i quan protestuesit ‘shqiponja’, ende ky me do shqiponja, me do dallavere klaske, ende ky në ymyd t’yne, kujton se ende shqiponja e josh dikë m’u çu në këmbë.

Premto ti naj kafe pa pare, naj party, naj dashni rasti mes protesuesve, naj vend pune t’lehtë, punë që s’lypet me çu rand, premto naj karasevdallak, premto se edhe shqiptari më i thjesht pa vjedh e pa u merr me krim mundet me ndërtu shpi magjike si Ti, se sa për shqiponja, shqiponjat s’ta bëjnë çaren, bile ruju se disa prej tyre e hanë majmunin, e shumë prej tyre i hanë edhe njerëzit ‘e vdekur’.

Para se me dal m’i pri protestës, lëshoja një sy Llajkave, në bazë të llajkave ti përnime paske probleme, njëmend paske arsye me protestu.

P.S. E Albini (se për pak harrova), Albini është 👌.

Shkruar nga Kimete Berisha

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë