Kalimtari shmangu më të keqen, pasi nuk provoi ta largonte ‘qesen’ e kapur mes degëve (Video)

17.04.2018 15:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kalimtari shmangu më të keqen, pasi nuk provoi ta largonte ‘qesen’ e kapur mes degëve (Video)

Derisa po shëtiste nëpër një pjesë periferike në Victoria të Australisë, një kalimtar i paemëruar pa në mes degëve të një peme, atë që dukej sikur qese najloni.

Pasi e fotografoi për ta ndarë me miqtë e rrjetet sociale, ai u afrua dhe deshi ta largonte duke menduar se është mbeturinë, transmeton Telegrafi.

“Ishte një rrjet i trashë merimange, shumë i vrazhdë dhe i mbushur me insekte”, ka shkruar ai në fotografinë e postuar në Reddit.

Por, një njohës i insekteve, e përmirësoi duke thënë se është rrjeti i larvave të brumbujve. “Rënia në kontakt me këto larva, do të shkaktonte probleme të konsiderueshme në lëkurë dhe çrregullim shëndeti”, e ka plotësuar ai komentin.

Videoja e postuar më poshtë, e tregon nga afër se si duket një sistem i njëjtë rrjeti larvash. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Banka Gjermane ofron llogari të dedikuara kompanive blockchain

Banka Gjermane ofron llogari të dedikuara kompanive blockchain

Ancelotti kërkon nga Reali dyshen Benzema-Achraf

Ancelotti kërkon nga Reali dyshen Benzema-Achraf

Konsumuesit e kafesë jetojnë më gjatë, por jo për shkak të kafeinës

Konsumuesit e kafesë jetojnë më gjatë, por jo për shkak të kafeinës

Tradhtitë që e shokuan opinionin kosovar

Tradhtitë që e shokuan opinionin kosovar

Një muaj nga vdekja e Fadil Vokrrit, udhëheqësit e FFK-së bëjnë homazhe te varri i tij

Një muaj nga vdekja e Fadil Vokrrit, udhëheqësit e FFK-së bëjnë homazhe te varri i tij

A e bëri këtë veprim Dua Lipa për inat të Rita Orës?

A e bëri këtë veprim Dua Lipa për inat të Rita Orës?

Rritet fitimi i LG por zhgënjen analistët

Rritet fitimi i LG por zhgënjen analistët

Rakitic i pagabueshëm nga penalltitë, meritë e vjehrrës

Rakitic i pagabueshëm nga penalltitë, meritë e vjehrrës

Elvana Gjata pret krah hapur koncertin në Prishtinë

Elvana Gjata pret krah hapur koncertin në Prishtinë

E thotë shkenca dhe Kurani: Çfarë thonë njerëzit 72 orë para se të vdesin

E thotë shkenca dhe Kurani: Çfarë thonë njerëzit 72 orë para se të vdesin

Torreira konfirmon se do t’i bashkohet Arsenalit

Torreira konfirmon se do t’i bashkohet Arsenalit

Nuk do ta besoni kurrë, kjo është këngëtare e njohur nga Kosova

Nuk do ta besoni kurrë, kjo është këngëtare e njohur nga Kosova

Zhgënjen dalja në bursë e Xiaomi

Zhgënjen dalja në bursë e Xiaomi

Evra e këshillon Ronaldon t’i bashkohet Juves

Evra e këshillon Ronaldon t’i bashkohet Juves

Nuk do ta besoni, kështu dukej Linda Morina kur e përfundoj shkollën e mesme

Nuk do ta besoni, kështu dukej Linda Morina kur e përfundoj shkollën e mesme

Atletico refuzon ofertën e parë të Interit për Vrsaljkon

Atletico refuzon ofertën e parë të Interit për Vrsaljkon