I mbijetoi luftërat, sulmet dhe grabitjet, kështjella skoceze mbyllet pas 500 vjetësh – shkak një leopard “i zemëruar” (Video)

17.04.2018 04:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I mbijetoi luftërat, sulmet dhe grabitjet, kështjella skoceze mbyllet pas 500 vjetësh – shkak një leopard “i zemëruar” (Video)

Kështjella e Skocisë Craignethan e shekullit të 16-të, e cila mbijetoi luftërat, sulmet dhe grabitjet, u mbyll pas 500 vjetësh për shkak të “sulmuesit” të papritur.

Siç kanë thënë menaxherët e kështjellës, përcjell Telegrafi, ata u detyruan të mbyllnin kështjellën për vizita sepse ata hasën një mysafir të papritur të humbur në tunelet e tyre dhe i cili kishte krijuar një rrëmujë të vërtetë.

“Nëse planifikoni të vizitoni #CraignethanCastle në ditët e ardhshme, ne do t’ju njoftojmë se kemi mbyllur tunelet për shkak të pranisë së një leopardi të ‘zemëruar’. Ne jemi duke u përpjekur ta joshim atë me ushqim dhe për ta dërguar në shtëpi”, kanë thënë stafi.

Ata nuk shpjeguan saktësisht se çfarë mendonin se kafsha ishte ‘e zemëruar’, por supozohej se kafsha erdhi nga pyjet e afërta dhe humbi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Gripi dhe ftohja e zakonshme

Gripi dhe ftohja e zakonshme

Griezmann: Barça mund ta fitojë El Clasicon pa Messin

Griezmann: Barça mund ta fitojë El Clasicon pa Messin

Guardiola: Real Madridi ka humbur shumë me shitjen e Ronaldos, Barcelona ka përparësi në El Clasico   

Guardiola: Real Madridi ka humbur shumë me shitjen e Ronaldos, Barcelona ka përparësi në El Clasico   

Leopardi borës jashtëzakonisht i “tejdukshëm”, në pritje të gjahut (Foto)

Leopardi borës jashtëzakonisht i “tejdukshëm”, në pritje të gjahut (Foto)

Z Mobile Prishtina vazhdon me fitore, ndërsa ia shkakton humbjen e parë Rahovecit

Z Mobile Prishtina vazhdon me fitore, ndërsa ia shkakton humbjen e parë Rahovecit

Shkaktarët e dhimbjes vagjinale

Shkaktarët e dhimbjes vagjinale

Startupi Kinez parakalon Uber për tu bërë startupi më me vlerë në botë

Startupi Kinez parakalon Uber për tu bërë startupi më me vlerë në botë

Helikopteri i pronarit të Leicesterit rrëzohet dhe merr flakë jashtë stadiumin King Power pas ndeshjes ndaj West Hamit

Helikopteri i pronarit të Leicesterit rrëzohet dhe merr flakë jashtë stadiumin King Power pas ndeshjes ndaj West Hamit

Qualcomm: Apple na detyrohet 7 miliardë dollarë

Qualcomm: Apple na detyrohet 7 miliardë dollarë

Vichai Srivaddhanaprabha: Profili i pronarit të Leicester Cityt, njeriu për të cilin të gjithë po flasin tani

Vichai Srivaddhanaprabha: Profili i pronarit të Leicester Cityt, njeriu për të cilin të gjithë po flasin tani

Piceria ofron 500 euro për ata që mund ta përmbushin sfidën, mbi 100 persona dështuan garën (Video)

Piceria ofron 500 euro për ata që mund ta përmbushin sfidën, mbi 100 persona dështuan garën (Video)

Përdoreni këtë truk dhe kurrë hematoma nuk do t’ju shfaqet!

Përdoreni këtë truk dhe kurrë hematoma nuk do t’ju shfaqet!

Policët humanitarë në Angli: Mblodhën para dhe i blenë TV pensionistit të vetmuar (Foto)

Policët humanitarë në Angli: Mblodhën para dhe i blenë TV pensionistit të vetmuar (Foto)

Shaqiri: Krenar për golin e parë në Anfield dhe me tri pikët

Shaqiri: Krenar për golin e parë në Anfield dhe me tri pikët

Formacioni më i mirë i kombinuar i El Clasicos në shekullin XXI – Dominohet nga Barcelona dhe mungojnë yje si Zidane, Iniesta e Ramos

Formacioni më i mirë i kombinuar i El Clasicos në shekullin XXI – Dominohet nga Barcelona dhe mungojnë yje si Zidane, Iniesta e Ramos

Ndoshta nuk e keni ditur, por mund të shpëtoni nga gripi duke bërë vetëm një gjë

Ndoshta nuk e keni ditur, por mund të shpëtoni nga gripi duke bërë vetëm një gjë