Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

10.07.2018 19:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

Një i ri kinez fitoi çmimin e parë në një konkurs në shijimin e specave djegës pasi hëngri 50 sish për vetëm 68 sekonda.

Festivali mbahet për të dytin vit në Parkun e Funit Ningsiyang, në krahinën qendrore të Kinës Hunan, i famshëm për kuzhinën e tij me erëza.

Fituesi Tang Shuhuihu mori një shpërblim – një monedhë ari prej 24 karatësh.

Garuesit u ngarkuan për të ngrënë sa më shpejtë 50 paketime të specave sa më shpejt që të jetë e mundur, ndërsa gara u monitorua nga mjekët.

Festivali i specave djegës do të vazhdojë deri në fund të gushtit. /kp/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë

Modelja shqiptare shtatzënë? Ja detaji që e tradhtoi!

Modelja shqiptare shtatzënë? Ja detaji që e tradhtoi!

Mëse gjysma e ICO-ve dështojnë pas katër muajve

Mëse gjysma e ICO-ve dështojnë pas katër muajve

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

Blerim Destani, John Travollta dhe Morgan Freeman në të njejtin film Hollywoodian

Blerim Destani, John Travollta dhe Morgan Freeman në të njejtin film Hollywoodian

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Vajzë apo djalë? Zbulo se çfarë gjinie është bebi juaj pa shkuar tek mjeku, testi 100 përqind i saktë

Vajzë apo djalë? Zbulo se çfarë gjinie është bebi juaj pa shkuar tek mjeku, testi 100 përqind i saktë

Ky aplikacion lexon në Wikipedia për t’ju mësuar informacione rreth qyteteve ku po lëvizni

Ky aplikacion lexon në Wikipedia për t’ju mësuar informacione rreth qyteteve ku po lëvizni

Neymar lojtari më i kërkuar i botërorit në internet, Kane i katërti në listë

Neymar lojtari më i kërkuar i botërorit në internet, Kane i katërti në listë

Macet e një qendre në Japoni reaguan njëherësh, pak sekonda para se të nisë tërmeti (Video)

Macet e një qendre në Japoni reaguan njëherësh, pak sekonda para se të nisë tërmeti (Video)

Fjolla Morina reklamon rroba meshkujsh në trupin e saj seksi

Fjolla Morina reklamon rroba meshkujsh në trupin e saj seksi

Mandzukic fantastik edhe si portier, arrin të bëjë një pritje fantastike në stërvitje

Mandzukic fantastik edhe si portier, arrin të bëjë një pritje fantastike në stërvitje

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

Organizata Botërore e Shëndetësisë e liston varësinë nga seksi si çrregullim të shëndetit mendor

George Clooney aksidentohet në Sardenjë të Italisë

George Clooney aksidentohet në Sardenjë të Italisë

Nikon Coolpix P1000 ka zmadhim optik 125x

Nikon Coolpix P1000 ka zmadhim optik 125x

Mbrojtësi i Shqipërisë që luan për Malmon, Binaku: Ne do ta sulmojmë që në fillim Dritën

Mbrojtësi i Shqipërisë që luan për Malmon, Binaku: Ne do ta sulmojmë që në fillim Dritën