Efektet e lëngut të patates

27.05.2020 22:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Efektet e lëngut të patates

Të shumtë janë ata që i konsumojnë dhe i duan patatet. Por ajo që duhet të dini është se lëngu i patates është perfekt për lëkurën.

Besohet se patatet veprojnë si agjentë natyralë pastrues dhe i japin shkëlqim fytyrës. Lëngu i marrë nga patatet bën të mundur pastrimin e poreve, duke i dhënë shkëlqim lëkurës.

Për të përgatitur një maskë me lëngun e patateve, ju duhet gjithashtu edhe pak miell orizi dhe lëng limoni. Por nëse lëkura juaj është e thatë mund të përdorni mjaltë, në vend të lëngut të limonit.

Pasi i përzieni këta përbërës aplikojeni në fytyrë dhe e lini të qëndrojë për rreth 15 minuta. Më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Për rezultate më të mira, bëjeni një ose dy herë në javë.
Përveç se i jep fytyrës shkëlqim, kjo maskë e bën lëkurën e fytyrës të shëndetshme, e pastron dhe largon gjithashtu thatësinë ose vajosjen e tepërt të saj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin