Dysheku i teknologjisë së lartë rregullon temperaturën sipas nevojës, ndaras në dy anët e krevatit (Video)

01.03.2019 01:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dysheku i teknologjisë së lartë rregullon temperaturën sipas nevojës, ndaras në dy anët e krevatit (Video)

Bashkëshortët që ia marrin çarçafin njëri -tjetrit gjatë natës, këtë problem mund ta kenë të harruar, nëse shfrytëzojnë dyshekun e teknologjisë së lartë të prodhuar në New York.

Sistemi i dyshekut është i ndarë në dy pjesë, në të cilat rregullohet temperatura ndaras, varësisht nëse kanë të nxehtë apo të ftohtë, transmeton Telegrafi.

Sipër katër shtresave, janë edhe gypat e hollë të mbushura me ujë, të cilat e përçojnë energjinë te ata që janë duke fjetur në krevat.

Madje, temperatura nisë të ngrohet, kur ata shtrihen, teksa e ftohtë gjatë orëve të mëngjesit, kur zakonisht trupi ka mbledhur nxehtësi nën mbulesë.

Nëse personi i shtrirë ka të ftohtë, mund të nisë ngrohjen nëpërmjet telefonit, me anë të Bluetooth të lidhur me krevatin, duke i rritur nxehtësinë deri në 46 gradë Celsius.

Të interesuarit duhet të ndajnë 1,995 dollarë, po që se janë të interesuar për këtë dyshek, që përshtatet në të dy anët. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)