Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

07.08.2019 16:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

Dizajnerja Arbresha Hoxha, ka njoftuar se është në përgaditje të ekspozitës së radhës, ku veparat e saj ka arritur t’i ekspozojë në shumë vende jashtë kufijeve të Kosovës. Me gjithë njoftimin për realizimin e ekspozitës, ajo nuk ka njoftuar akoma për vendin e realizimit të saj. Hoxha, edhe pse ajo është shprehur që të merresh me art është sfiduese, thekson se ka emocion kur prezanton veprat tek artëdashësit.

“Në aspektin profesional jam pothuajse e realizuar normal që çdo herë pretendon që qellimet dhe objektivat t’i kesh edhe shumë më larg se kufijtë e Kosovës, edhe si ligjeruese mundohem të jap mesazhin që Never say I cant ask your self how can i”, ka deklaruar ajo.Pos punës me artën, aktualisht po qarkullojnë zëra se dizajnerja Arbresha Hoxha mund të kthehet prap në pozitë politike, ku ne mandatin e kaluar ishte edhe shefe kabineti në MKRS, por a do i rikthehet pozitës politike mbetet të shihet apo do të qendrojë në fushën e Artit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova nuk e njeh pasaportën serbe, vetëm letërnjoftimin

Kosova nuk e njeh pasaportën serbe, vetëm letërnjoftimin

Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

Bërnabiq: Në Kosovë nuk dihet kush pi e kush paguan

Bërnabiq: Në Kosovë nuk dihet kush pi e kush paguan

KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

KQZ mblidhet nesër, shqyrton regjistrimin e tri partive

Matoshi: E fituam betejën për ujin në Orllan

Matoshi: E fituam betejën për ujin në Orllan

Ish-ministri i Shëndetësisë lirohet nga akuza për ngacmim seksual

Ish-ministri i Shëndetësisë lirohet nga akuza për ngacmim seksual

Shpërthim i fuqishëm në Kabul, së paku 18 të vrarë

Shpërthim i fuqishëm në Kabul, së paku 18 të vrarë

Në prag të Haxhit: 1.8 milionë pelegrinë në Mekë

Në prag të Haxhit: 1.8 milionë pelegrinë në Mekë

Për 24 orë u ngritën 36 aktakuza dhe u ndaluan 24 persona

Për 24 orë u ngritën 36 aktakuza dhe u ndaluan 24 persona

Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Brenda 7 muajsh, 2569 kosovarë hoqën dorë nga nënshtetësia

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Sërish kolona në Merdare, pritjet deri dy orë e gjysmë

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

Hetimi për PTK-në dhe Vala-n i pamjaftueshëm, deputetët i lënë përgjegjësinë legjislaturës tjetër

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

I nxehti përfshin Ballkanin: Shqipëri, temperaturat deri në 40 gradë

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Luta kërcënon të gjithë ata që po i vijnë në Gjilan me u promovua në projektet e tija!

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Veseli reagon pas vrasjes në Prizren: Neglizhenca e institucioneve nuk do tolerohet më

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt

Gjithçka që dihet për vrasjen në Prizren, ku e vdekur mbeti nëna e këshilltares së Haradinajt