Lajmet
Përpjekja e dytë për Specialen këtë javë
Bozinovski: Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi tane kohen kane qene te lidhun me Mijalkov
Gjilan: Policia gjeti granatë dore në një veturë
NATO, të martën takim për ISIS-in
Dialogu në Bruksel, nuk dihet kur do të vazhdojë
Nëse më 2016 Thaçi nuk bëhet president, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme (Video)
CSU e Gjermanisë kërkon kthimin e regjimit të vizave për Ballkanin
“Bllokohet” pika kufitare në Kosovë-Shqipëri
Nesër BE vendosë për kthimin e azilkërkuesve shqiptarë me procedurë të përshpejtuar
“Express Airways” anulon fluturimet, bashkatdhetarët mbesin pa udhëtuar (Dokument)
Jakshiq: Përmes shpërbërjes së “Mbrojtjes civile”, shqiptarët po e jetësojnë qëllimin për pavarësi
FAZ: Kosovarët të mirëseardhur në Gjermani
MPB: Argëtim Asani nuk u vra me 5, por me 14 plumba!
Punë në qiell të hapur edhe në temperatura të larta
Obama në Keni bën thirrje për luftim të korrupsionit
Spitalet në burgje, mundësi e mirë për mos ikjen e të burgosurve
Qytetarët e Kosovës në kredi edhe për pushime
Ata që dogjën kishat serbe nuk mund të anëtarësohen në UNESCO
Çollaku: Liberalizimi i vizave, jo vetëm fjalë
E lind fëmijën e tetë, vetëm që t’i vazhdohet sociali
Pasojat e ngecjes së regjimit të vizave për Kosovën (Video)
Reagon Gashi: Demanton lajmin për hyrje në politikë. Shtrëngoni rripat e shihemi në shtator!
Ambasadori norvegjez flet për islamin e pastër, bën thirrje të ruhen traditat
1000 Euro Gjobë për Një Çaj Kamomili në Komoran
Donika Gërvalla, për “burrecat”: Jahjaga dha përgjigje të padenja, njëjtë si intervistat e Thaçit!
Zyra e Presidencës e arsyeton “analfabetizmin” e Jahjagës në ZDF!
Deputetja Izmaku: U skuqa nga paraqitja e Presidentes në televizionin gjerman
Në Fondin për Veriun mblidhen 6.7 milionë euro, hise kërkon edhe Mitrovica e jugut
Ministri Hyseni vizitoi Klinën dhe bëri homazhe te varri Shaban Manajt
Edhe një i vrarë nga radhët e BDI-së në Maqedoni

Kush do të jetë Kryeministër i ardhshëm i Kosovës?