Ekonomi
Krasniqi: Qeveria duhej të ishte më sqaruese pse vendosi taksën ndaj Serbisë
Shqipëria dhe Kosova janë ende shumë larg e të qenit një treg i përbashkët
FOTO – Dogana e Kosovës shton patrullimet në veri
Mediat serbe: Prishtina “shuplakë” amerikanëve, nuk i dëgjojnë për taksën
Valon Tolaj, emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së
Ministrat Shala dhe Ahmetaj nënshkruajnë marrëveshje në fushën e  Pronësisë Industriale
Richardson: Korrupsioni, kërcënim i madh për besimin e qytetarëve në institucione
Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë
GAP: Komunat e udhëhequra nga AAK-ja “hanë” 32% të e buxhetit të Infrastrukturës
Drejtori i KEK-ut: Objektivi im, rritja e të hyrave të Korporatës
Produkti serb me “Kosovë e Metohi” importohet nga kompania kosovare (Video)
A janë të sigurta kursimet pensionale?
Ndryshimet tatimore mbushin arkën e shtetit
Taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor
MTI në gatishmëri të përgjegjësive institucionale
MTI-ja, ‘e palëkundur’ për taksën ndaj produkteve serbe
Qeveria e Kosovës dorëzohet para presionit të Listës Serbe
Qeveria zotohet se nuk do ta revokojë vendimin për taksë ndaj prodhimeve të Serbisë
Tregu kosovar, plot produkte serbe
Ministri Shala iu vë masë të gjitha produkteve nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina
Ndërtimtaria, profesioni më vdekjeprurës në Kosovë
Konfirmohet dorëheqja e Begollit nga pozita e kryeshefit të Telekomit
Ministri Shala premton përkrahjen e prodhuesve vendor, kërkon rritjen e cilësisë
Opozita e çakorduar e lë në pushtet Qeverinë e pafuqi Haradinaj
Sipas Balajt, Telekomi ka vlerë mbi 500 milionë euro
Ana tjetër e medaljes| Kush është Blerim Pushkolli, që hëngri dajak nga vëllai i Presidentit? (Dokument)
Nëse pagat do të ishin 600-800 euro, shumë të rinj s’do të largoheshin nga Kosova
Mbi 4 milionë euro ndahen gabimisht nga MPMS-ja për skemat sociale
Ministri Shala apel bizneseve të mos importojnë lodra jashtë standardeve të BE-së
Kompanitë kosovare prezantojnë produktet e tyre në Panairin “SIAL 2018” në Paris
MTI zë i fuqishëm i prodhuesve vendor në Qeveri
Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit
MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore
Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve
Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”
ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore
Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera
Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët
Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë
Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren
Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor
Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)
MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC
Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë
Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime
Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito
Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë
Propozohen masa tregtare ndaj Serbisë për ta detyruar që t’i zbatojë marrëveshjet e arritura
Ekspertët konsiderojnë se bankat në Kosovë duhet të konvertojnë lekun e denarit
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
TË FUNDIT