Aksidenti që i ndryshoi jetën/ Burri i verbër i pretendon se iu rikthye shikimi pasi u përplas nga një makinë

04.02.2020 21:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aksidenti që i ndryshoi jetën/ Burri i verbër i pretendon se iu rikthye shikimi pasi u përplas nga një makinë

Një burrë që ishte i verbër për më shumë se 20 vjet, raportohet se ka rifituar shikimin pasi u godit nga një makinë, teksa ishte duke ecur në vijat e bardha. Janusz Goraj thotë se arriti të shihte si duhet dy javë pas aksidentit. Goraj, nga Gorzow wielkopoliski i Polonisë, humbi shikimin në një moshë fare të re si pasojë e një reaksioni alergjik, shkruajnë mediat e huaja.

Ai fillimisht dëmtoi retinën në syrin e tij të djathtë ndërsa me anë të syrit tjetër, ai mundte të shikonte vetëm forma dhe dritë. Edhe pse aksidenti që ai u përfshi ndodhi në vitin 2018, Goraj u intervistua së fundmi nga media polake “Polsat News”, ku tha se shikimi i tij ka qenë i përsosur në të gjithë kohën pas aksidentit të pësuar.

Ai tha: “Unë rashë në kapakun e makinës që më aksidentoi, godita kokën dhe më pas rrëshqita dhe rashë në rrugë.” Jansuz u dërgua në spitalin e Pavarur Provincial Publik për t’iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale për të kuruar plagët e marra si pasojë e aksidentit.

Zëdhënësja e Spitalit ku u kurua Goraj, Agnieszka Wisknieëska u shpreh për mediat lokale:”Në një moshë të caktuar thyerje të tilla nuk kurohen me lehtësi, kështu që ai(i referohet Janusz Goraj) u detyrua të shtrohej në spital. Plagët e Janusz u shëruan mjaft shpejt, por mjekët mbetën të shokuar, kur burrit iu rikthye shikimi. Tashmë, Jansuz Gorja i cili punon si roje sigurie pranë spitalit ku u trajtua, nuk ka nevojë për syzet e tij të vjetra, pasi shikimi i tij është rikthyer i plotë sikurse dhe në fëmijëri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

Një fjalë shmang Austrinë nga gabimi i madh në buxhetin e vendit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

A munden prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Cjapi bën qumësht në Fier!

Cjapi bën qumësht në Fier!

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt