Akrobatja lëvizte në ajër, partneri e mbante për flokësh me dhëmbë (Video)

12.03.2019 15:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Akrobatja lëvizte në ajër, partneri e mbante për flokësh me dhëmbë (Video)

Welyton Rene Bispo de Silva dhe Patricia Kontecki  Santos, që janë pjesë e një shkolle cirku në Rio de Janeiro të Brazilit, treguan aftësitë e mahnitshme akrobatike.

Derisa 28-vjeçari qëndronte pezull dhe me kokë poshtë, e mbante me dhëmbë për flokësh, partneren e tij një vit më të re, transmeton Telegrafi.

E tëra realizohej, derisa ai mbahej në litarët paralel të kapur për tavani, ndërsa akrobatja vazhdonte të kryente rutinën e lëvizjeve në ajër.

“Në këto prova, shohim fuqinë fizike dhe forcën dentare” përshkruhet videoja e skenës së vështirë të realizueshme.

Besohet se ata janë duke e kryer këtë praktikë, për ta shfaqur në edicionin e dhjetë të Ditës Botërore të Cirkut, që zhvillohet më 20 prill 2019. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fotot e para të iOS 13 zbulojnë surpriza për besnikët e Apple

Fotot e para të iOS 13 zbulojnë surpriza për besnikët e Apple

Bie numri i punonjësve që përdorin kompjuter në biznese

Bie numri i punonjësve që përdorin kompjuter në biznese

Reali vendos përfundimisht për të ardhmen e Ramos

Reali vendos përfundimisht për të ardhmen e Ramos

Ish-bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Ish-bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Një ndërhyrje nga qielli e shpëton shoferin nga gjoba

Një ndërhyrje nga qielli e shpëton shoferin nga gjoba

Lufta ndaj piraterisë, AMA gjobit katër subjekte IPTV

Lufta ndaj piraterisë, AMA gjobit katër subjekte IPTV

Flota Amerikane “kërkon” 350 miliardë postime në rrjetet sociale

Flota Amerikane “kërkon” 350 miliardë postime në rrjetet sociale

Blerjet online, qeveria rrit taksën

Blerjet online, qeveria rrit taksën

Teknologjia kineze 5G përballë sigurisë kombëtare amerikane

Teknologjia kineze 5G përballë sigurisë kombëtare amerikane

HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

Nvidia zbulon platformën Studio për laptopët që konkurrojnë me MacBook Pro

Nvidia zbulon platformën Studio për laptopët që konkurrojnë me MacBook Pro

Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon

Kompania pas TikTok ka në plan një smartfon