5 ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre

18.02.2017 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
5 ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre

Shumë psikologë kanë hequr dorë nga shpjegimi i ëndrrave, por dikush ka vendosur të flasë për to.

Psikologu Ian Wallace ka shpjeguar rreth 150,000 ëndrra të ndryshme gjatë 30 viteve praktikë.

Ai ka krijuar një listë prej pesë ëndrrave më të zakonshme që i shohin njerëzit dhe çfarë domethënie kanë ato – dhe çfarë veprime duhet të ndërmerrni në jetën e vërtetë më pas, transmeton Gazeta Express.

Këto janë ato:

1. Të shohësh ëndërr dhomë të papërdorur 
Çfarë do të thotë: Dhomat në shtëpi përfaqësojnë aspekte të ndryshme të karakterit tuaj. Të gjeni një dhomë të papërdorur në ëndërr do thotë se ju jeni duke zbuluar një talent për të cilin nuk kishit njohuri më parë.

Çfarë të bëni: Eksploroni talentet tuaja.

2. Të mos mund ta ndezësh veturën 
Çfarë do të thotë: Vetura përfaqëson aftësinë tuaj për të bërë progres konsistent përpara drejt një qëllimi të caktuar. Në jetën e vërtetë, ju ndjeheni sikur nuk e keni kontrollin e plotë mbi rrugën tuaj drejt suksesit.

Çfarë të bëni: Relaksohuni dhe lejoni instinktet tuaja që ta gjejnë rrugën e duhur drejt suksesit, transmeton Gazeta Express.

3. Të biesh 
Çfarë do të thotë: Të shohësh ëndërr duke rënë nga diçka tregon se po vareni shumë nga një situatë e veçantë në jetë. Ju keni nevojë që të relaksoheni.

Çfarë duhet të bëni: Në vend se të brengoseni rreth humbjes së kontrollit, nganjëherë ju thjeshtë duhet të besoni në vetvete dhe të lini gjithçka të bie në vendin e vet në mënyrë natyrale.

4. Të fluturosh 
Çfarë do të thotë: Të jesh në gjendje të fluturosh në ëndërr do të thotë se ju e keni liruar veten nga disa rrethana të cilat ju kanë munduar në jetën e vërtetë.

Çfarë të bëni: Asgjë, ju e keni liruar veten nga gjërat e sikletshme në jetë, duke marrë vendime të duhura.

5. Të të ndjek dikush 
Çfarë do të thotë: Ekziston një problem në jetën reale me të cilin dëshironi të përballeni por nuk dini se si.

Çfarë të bëni: Përballuni me çdo problem që keni në jetë! /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë

Mungesa e kësaj vitamine mund të ju vërbojë

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

Shtatë mënyra për të përmirësuar frymëmarrjen tuaj

Ushqimet që ulin kolesterolin

Ushqimet që ulin kolesterolin

Sa do të duhej të jetë njeriu i shëndoshë në mënyrë që dhjami do të mund të ndalte plumbin

Sa do të duhej të jetë njeriu i shëndoshë në mënyrë që dhjami do të mund të ndalte plumbin

Vitaminat nuk ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës

Vitaminat nuk ndihmojnë në parandalimin e sëmundjeve të zemrës

Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Lëngu i domates është ilaç i mahnitshëm për parandalimin e hipertensionit

Çrregullimet gjuhësore te fëmijët

Çrregullimet gjuhësore te fëmijët

Ushqimet që shërojnë prostatën

Ushqimet që shërojnë prostatën