Ndodh mrekullia në SHBA, 27-vjeçarja me Koronavirus sjell në jetë fëmijën teksa ishte e intubuar dhe në gjendje kome

14.04.2020 22:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndodh mrekullia në SHBA, 27-vjeçarja me Koronavirus sjell në jetë fëmijën teksa ishte e intubuar dhe në gjendje kome

Angela Primachenko është një ndër personat e prekur nga Koronavirusi, për më tepër ajo ishte shtatzënë. Për shkak se situata u përkeqësua ajo u detyrua që të futej në kujdes intensiv dhe ka qenë e intubuar.

27-vjeçarja më në fund ka dalë nga intubimi dhe është rikthyer në shtëpi. Por, në momentin që ajo është zgjuar ka parë që barkun e rrumbullakosur nuk e kishte më dhe nuk dinte asgjë se çfarë kishte ndodhur.

Angela kishte lindur beben e saj në kohën që ka qenë e intubuar dhe për më tepër ajo ka qenë në gjendje kome.

Motra e saj shprehet se ata nuk e dinin nëse motra e tyre do të mund të mbijetonte.

Ata kanë zgjedhur një emër mjaft kuptimplotë për beben duke e quajtur Ava që do të thotë “frymë e jetës”.

Primachenko është shprehur: “Nuk isha e sigurt se ku isha, isha shumë e hutuar. Nuk kisha më bark dhe nuk e dija se ku ishte fëmija im”.

Ajo ka lindur fëmijën e saj në spitalin ku punon si terapiste respiratori.

Primachenko nuk e ka idenë sesi e mori virusin sepse thotë se asnjë nga familjet e saj nuk ka testuar pozitive. Ajo thotë se i kishte marrë të gjithë masat e duhura në lidhje me pandeminë.

/Ariglon Pali/TCH/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Ora tregon linjat atraktive

Ora tregon linjat atraktive

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)