“Kontrata me Z-Mobile e dëmtoi me 210 milionë euro Telekomin”

28.06.2019 00:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Kontrata me Z-Mobile e dëmtoi me 210 milionë euro Telekomin”

Duke folur për gjendjen në Telekom dhe Komisionin Hetimor, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se ka pasur të gjetura të cilat kanë dëshmuar për shumë abuzime.

Sipas saj në Komisionin Hetimor për Telekomin ka pasur shumë kontradikta në deklaratat e të dëshmitarëve të ftur.

“Kemi kuptuar shumë abuzime, shumë kontradikta në deklarata në kryesist e bordeve dhe menaxhmentet. Ajo është dëshmi nën betim, dhe nuk nënkupton më shpifje por është vepër penale. Në fillim të kësaj jave kuptuam nga një Sindikatë e punëtorëve dhe nga zoti Bedri Istrefi që u tha atyre se nuk do të vazhdojë kontrata”, ka thënë ajo.

Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së tha se janë angazhuar që ta gjejnë letrën që Telekomi ia kishte nisur Z-Mobile-it.

“Janë 210 milionë euro dëme që i janë shkaktuar Telekomit nga kontrata me Z-Mobile. Sikur të kishte institucionet të drejtësisë do të ndërmerrnin masa. Blerim Devolli po trajtohet si viktimë”, ka thënë ajo.

Ajo thotë se nëse komisioni arrin të përfundojë mandatin, do të nxjerrin të gjetura të rëndësishme.

Sipas saj, janë duke punuar me një raport të veçantë me të cilin po krahasohen edhe të gjeturat.

Lidhur me vizitën në Turqi ajo ka thënë se qëllimi ka qenë të takojnë shoqata të shqiptarëve që jetojnë atje.

“Nuk e di pse janë shqetësuar kaq shumë pushtetarët për këtë vizitë. Kjo ka qenë ndër vizitat më të mira që kemi pasur”, ka shtuar ajo.

Ajo thotë se udhëtimin në Turqi e ka organizuar një organizatë turke e cila merret me të drejta të njeriut.

Haxhiu ka thënë se gjatë vizitës në Turqi janë takuar me Partinë Popullore e cila ka marrëdhënie të mira me Spanjën dhe Kurti ka kërkuar që ata të ndihmojnë që Spanja ta njeh Kosovën.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Opozita e vendosur të mos ia krijojë kuorumin koalicionit qeverisës

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Prej nga po furnizohet veriu me mallra?

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Një vit masë edukative në burg të miturit që sulmoi romen në Ferizaj

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Momenti kur rrufeja godet aeroplanin në të cilin kishte edhe kosovarë

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Ministria e Drejtësisë akuzon VV-në se njerëzit e saj kanë përfituar “miliona nga monopoli në noteri”

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Gjithçka lidhet me një grua, Del në dritë sekreti që e torturoi Enver Hoxhën deri ditën që ndërroi jetë

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Thaçi, letër Trumpit për 4 Korrikun: I përkushtuar të arrijmë marrëveshje paqësore me Serbinë

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Përplasen mes vete zyrtarët e LDK-së dhe AAK-së në Facebook

Krejt deputetët e ministrat lëvizin lirshëm, pasojat e vizave i vuajnë veç qytetarët e Kosovës

Krejt deputetët e ministrat lëvizin lirshëm, pasojat e vizave i vuajnë veç qytetarët e Kosovës

Lekaj i reagon Mustafës: Ka ikur koha kur keni ndikuar në drejtësi, Facebook’u ju la në shtëpi

Lekaj i reagon Mustafës: Ka ikur koha kur keni ndikuar në drejtësi, Facebook’u ju la në shtëpi

Brenda korrikut përfundojnë zgjedhjet në LDK 

Brenda korrikut përfundojnë zgjedhjet në LDK 

Përfundon seanca ndaj 23 të dyshuarve për dallavere me patentë shoferë, vendimi brenda 48 orëve

Përfundon seanca ndaj 23 të dyshuarve për dallavere me patentë shoferë, vendimi brenda 48 orëve