Zidane: Vazquez do të luajë në mbrojtje kundër Bayernit

29.04.2018 10:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zidane: Vazquez do të luajë në mbrojtje kundër Bayernit

Zinedine Zidane ka një problem në krahun e djathtë të mbrojtjes së Real Madridit.

Lëndimi i Dani Carvajalit dhe rimëkëmbja e pamundur e Nachos, francezin e detyron të improvizojë.

Opsioni më i zakonshëm do të jetë Lucas Vazquez, i cili tashmë e ka provuar veten në atë pozitë kundër Bayern Munichut.

Kur u pyet nga në konferencën për shtyp nëse do të lejojë Nachon të luajë të martën kundër bavarezëve, Zidane kishte një përgjigje të prerë.

“Mund të jetë Lucas , Nacho nuk ka stërvitur me ekipin dhe nuk mund të llogarisë tek ai për të martën”, tha trajneri.

Ai gjithashtu shpjegoi se pse e përdori Casemiro si mbrojtës të qendrës “Vetëm për ta lënë Sergio Ramosin dhe Raphael Varanen të pushonin, sepse te dy janë të rregullt”.

Ndryshe, Reali ka fituar si mysafirë në takimin e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve me rezultat 2-1 ndaj Bayernit.

Theksojmë se takimi i dytë mes këtyre ekipeve do të zhvillohet të martën (1 maj) në Santiago Bernabeu. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur