Vrasja e 35 vjeçares – Osmani i pret në takim krerët e institucioneve në ora 19:00

E publikuar: 02/12/2022 14:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu i ka ftuar takimin e Këshillit për Demokraci dhe të Drejta të Njeriut pas rasteve të fundit të dhunës dhe vrasjeve të grave.

Në takim janë ftuar krerët e institucioneve të Kosovës, institucioneve të drejtësisë dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Takimi mbahet në Ndërtesën e Kuvendit, kurse mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.