Telefoni i ri i Motorola-s do t’iu rezistojë kushteve më ekstreme

31.08.2015 20:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Telefoni i ri i Motorola-s do t’iu rezistojë kushteve më ekstreme

Motorola po punon për krijimin e një telefoni të ri më të fuqishëm, i cili do të quhet Motorola Bounce. Ai do të ketë ekran 5.43 inç QHD dhe do të fuqizohet nga procesori Snapdragon 810, së bashku me 3GB RAM dhe 32GB ose 64GB hapësirë të brendshme.

Motorola Bounce do të kamerë të pasme 21 megapikselë dhe kamerë ballore 5 megapikselë. Ai do të fuqizohet nga një bateri me kapacitet 3,760mAh.

Telefoni ka marrë certifikimin MIL-STD që siguron për një mbrojtje më speciale ndaj kripës, pluhurit, lagështisë, shiut, vibrimeve, rrezatimit solar, transportit dhe shokut termik.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Si të filloni një blog tuajin!

Si të filloni një blog tuajin!

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë