Avokati i Popullit: Deportimi i shtetasve turq në kundërshtim me standardet ndërkombëtare

Avokati i Popullit: Deportimi i shtetasve turq në kundërshtim me standardet ndërkombëtare

Dyshimet e ngritura se janë shkelur standardet ndërkombëtare të lirive dhe të drejtave të njeriut, [...]

Avokati i Popullit: Shumë shkelje në procesin e deportimit të shtetasve turq

Avokati i Popullit: Shumë shkelje në procesin e deportimit të shtetasve turq

Pas hetimeve të para, Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, ka thënë se kanë vënë re [...]

Lajmërohen për herë të parë gylenistët e deportuar në Turqi – Avokati tregon gjendjen e tyre

Lajmërohen për herë të parë gylenistët e deportuar në Turqi – Avokati tregon gjendjen e tyre

Familjarët e gjashtë gylenistëve të cilët janë deportuar të enjten në Turqi janë lajmëruar vetëm [...]

“Gylenistët janë në aeroport, ka lëvizje të dyshimta” avokati tregon saktë vendin ku gjenden

“Gylenistët janë në aeroport, ka lëvizje të dyshimta” avokati tregon saktë vendin ku gjenden

Avokati i gjashtë gylenistëve, Leutrim Syla, po pretendon se e din vendin e saktë se [...]

As Avokati i Popullit S’mund të Marr Informacione për ‘Gylenistët”

As Avokati i Popullit S’mund të Marr Informacione për ‘Gylenistët”

Zyra e Avokatit të Popullit ka reaguar në lidhje me arrestimin dhe dëbimin nga territori [...]

Policia e Kosovës e paaftë për zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit, thotë avokati serb

Policia e Kosovës e paaftë për zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit, thotë avokati serb

Të premten bëhen 2 muaj që nga vrasja e liderit të SDP-së, në Mitrovicën e [...]

Shoferi i 180 mln eurove! Në shtëpinë e Armando Pezakut: Avokatin e paguan kompania

Shoferi i 180 mln eurove! Në shtëpinë e Armando Pezakut: Avokatin e paguan kompania

Armando Pezaku është një nga dy të arrestuarit e vetëm për 613 kilogramët kokainë të [...]

Avokati i Populli shënon Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit

Avokati i Populli shënon Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit

Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, Avokati i Popullit organizon Tryezën me temë “Reflektim [...]

Avokati i Popullit nis hetimet për foshnjën që lindi në pllaka të QKUK-së

Avokati i Popullit nis hetimet për foshnjën që lindi në pllaka të QKUK-së

Institucioni i avokatit të Popullit ka filluar hetimet pas një sërë raportimesh mediale. Në mesin e [...]

Avokati i njohur paralajmëron fortunën nga Gjykata Speciale, tregon edhe arsyet

Avokati i njohur paralajmëron fortunën nga Gjykata Speciale, tregon edhe arsyet

Nuk ka asnjë arsye që Gjykata Speciale, të shtyjë ngritjen e aktakuzave deri në fund [...]

Murat Jashari rrëfen planet për vrasjet (VIDEO)

Murat Jashari rrëfen planet për vrasjet (VIDEO)

Murat Jashari, atentatori që ditë më parë sulmoi me armë avokatin Azem Vllasi së fundi [...]

Gashi: Amerika nuk do të lejojë që të destabilizohet Kosova

Gashi: Amerika nuk do të lejojë që të destabilizohet Kosova

Avokati Tomë Gashi, në një prononcim për gazetën “Kosova Sot”, thotë se vazhdon të besojë [...]

[TABS_R id=314738]