Sony Xperia Z5 shfaqet për herë të parë në një video

31.08.2015 21:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sony Xperia Z5 shfaqet për herë të parë në një video

Sony do të prezantojë seritë e reja të pajisjeve Xperia Z5 këtë javë. Telefonat do të emërtohen Xperia Z5, X5 Compact dhe Z5 Premium. Janë publikuar disa informacione në lidhje me këto pajisje. Së fundmi është publikuar një video, ku pretendohet të jetë Xperia Z5.

2

Nga videoja kuptojmë që Xperia Z5 Premium do të ketë ekran 5.5 inç me rezolucion 4K UHD, ndërsa Z5 do të ketë ekran 5.2 inç me rezolucion 1080 pikselë. Të tre telefonat do të kenë kamerë 23 megapikselë në anën e pasme, me shpejtësi fokusimi 0.03 sekonda. Ju mund të zgjidhni gjithashtu rezolucionin tek opsioni Superior Auto në mes 8 megapikselë (16:9), 20 megapikselë (16:9) dhe 23 megapikselë (4:3). Kamera ballore do të jetë 8 megapikselë.

3

Të tre telefonat do të kenë gjithashtu sensorin për gjurmët e gishtave tek anësoret. Telefonat do të jenë rezistent ndaj ujit dhe do të kenë një bateri që do të zgjasë për 2 ditë. Nga informacionet e mëparshme kemi mësuar që të tre telefonat do të fuqizohen nga i njëjti procesor Qualcomm Snapdragon 810 si Z3+, së bashku me 3GB RAM dhe 32GB hapësirë të brendshme.

 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Hiqni dorë nga bisedat private në “Messenger”, ja pse

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Jeff Bezos largohet nga drejtimi i Amazon: Si e nisi dhe pse po e lë gjigandin e shitjes online

Si të filloni një blog tuajin!

Si të filloni një blog tuajin!

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Llogaritë e Trumpit pezullohen në afat dyvjeçar, vendos Facebook

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

Musk, gati ta ndërtojë aeroportin hapësinorë

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta mbushur telefonin

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Si filloi Mark Cuban me vetëm 60 dollarë dhe përfundoi një miliarder

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Shitjet e Apple arritën vlerën mbi 111 miliardë dollarë në tre muajt e fundit të vitit të kaluar

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Toyota godet Volkswagenin, bëhet shitësja më e madh e veturave në vitin 2020

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Paralajmëron Apple: Mbani iPhone-in larg zemrës

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë