Rusia merr një vendim pas sulmit në Moskë

E publikuar: 22/03/2024 22:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministria ruse e kulturës ka thënë se të gjitha ngjarjet argëtuese dhe masive janë anuluar në të gjithë vendin.

Kjo vjen pas sulmit të fundit në një sallë koncertesh në Moskë, shkruan SkyNews.

40 persona kanë mbetur të vrarë, ndërsa mbi 100 janë plagosur.