Rexhaj: Rigjykimi i Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit

31.08.2015 16:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rexhaj: Rigjykimi i Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit

Kuvendari i VV-së në Prizren Arbër Rexhaj ka thënë se aktgjykimi i Gjykatës së Apelit, për rigjykim të Ramadan Mujës, tregon se drejtësia është në funksion të krimit në Kosovë.
Sipas tij, me këtë aktgjykim kanë pësuar qytetarët e Prizrenit.

“Fatkqesisht sot Gjykata Themelore ne Prizren do ta pranoj vendimin e Mujes per rigjykim .Keshtu qe do te ndodhte e kam ditur dhe e kam theksuar gjithandej sepse sistemi i drejtesise eshte i kapur dhe i politizuar. Qe politika do te nderhynte nuk kemi pasur dyshim. Mirepo ne qytetaret jemi ata te cilet do ta pesojme me se shumti. Edhe nje gje duhet ta theksoj. Kur Muja atekohe u shpall i fajshem partite politike benin sikur donin ta shtyenin Mujen permes protestave ne doreheqje.
Madje, ai nga paniku leshoi nje leter sipas se ciles nuk do t’i ushtronte funksionet publike. Por u ndal protesta PDK-ja dhe partite tjera iu rikthyen rutines. Vetem atehere Muja do te jepte doreheqje.
Me nje organizim qytetar dhe me nje bllok opozitar! Kjo nuk ndodhi.
Drejtesia edhe njehere tregoi se eshte ne funksion te krimit dhe assesi ne krahun e rendit dhe ligjit”, (sic) ka shkruar Rexhaj.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetja shqiptare në Kroaci: Kthimi i të mbijetuarve nga aksidenti do të bëhet nga aeroporti i Osjekut

Deputetja shqiptare në Kroaci: Kthimi i të mbijetuarve nga aksidenti do të bëhet nga aeroporti i Osjekut

Pushuesi kosovar rrahet brutalisht në prani të gruas shtatzënë në Hotel ‘Rafaelo’

Pushuesi kosovar rrahet brutalisht në prani të gruas shtatzënë në Hotel ‘Rafaelo’

Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

Republika Serbe inicion ligjin që dërgon në burg këdo që i quan serbët popull që ka kryer gjenocid

Republika Serbe inicion ligjin që dërgon në burg këdo që i quan serbët popull që ka kryer gjenocid

Ahmeti kritikon debatet e sotme të analistëve për aksidentin në Kroaci: Nuk duhej të mbaheshin

Ahmeti kritikon debatet e sotme të analistëve për aksidentin në Kroaci: Nuk duhej të mbaheshin

Ish-kryeministrja kroate tmerrohet nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Ish-kryeministrja kroate tmerrohet nga komentet negative të serbëve, pasi u solidarizua me familjet e viktimave të aksidentit

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Kryeministri i Kroacisë anuloi të gjitha aktivitetet për kosovarët e aksidentuar

Ministri Sveçla: Nesër në mbrëmje nisen për Kosovë arkivolat me trupat e 10 viktimave të aksidentit në Kroaci

Ministri Sveçla: Nesër në mbrëmje nisen për Kosovë arkivolat me trupat e 10 viktimave të aksidentit në Kroaci

Gjakova me më së shumti viktima nga aksidenti tragjik, flasin familjarët e viktimave

Gjakova me më së shumti viktima nga aksidenti tragjik, flasin familjarët e viktimave

Gjendet e vdekur një grua në Lipjan

Gjendet e vdekur një grua në Lipjan

MSH: Deri më tani rreth 20% e qytetarëve të Kosovës kanë marrë dozën e parë të vaksinës

MSH: Deri më tani rreth 20% e qytetarëve të Kosovës kanë marrë dozën e parë të vaksinës

Djaloshi që ishte në autobus: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

Djaloshi që ishte në autobus: Të gjithë fluturuam nga dritarja, menduam se po ëndërronim

Aksident i rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, kamioni ndahet përgjysmë

Aksident i rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, kamioni ndahet përgjysmë

Është një nga parakushtet për rifillimin e mësimit, por vetëm 30% e mësimdhënësve janë vaksinuar

Është një nga parakushtet për rifillimin e mësimit, por vetëm 30% e mësimdhënësve janë vaksinuar

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’iu përgatisë për këtë tragjedi

Zjarrfikësit që shpëtuan pasagjerët e autobusit: Asgjë nuk mund t’iu përgatisë për këtë tragjedi

Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen sonte nga spitali

Sveçla flet për gjendjen në Kroaci: 26 bashkëqytetarë do të lirohen sonte nga spitali