Reagon AAK e Suharekës: LDK po manipulon procesin në Shirokë

E publikuar: 22/10/2017 12:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Suharekë ka reaguar lidhur me pretendimet se LDK-ja po tenton të manipulojë dhe pengojë procesin e votimit në Shirokë.

Reagimi i plotë:

Shprehim shqetësimin tonë si subjekt politik, lidhur me tentimin e subjektit politik LDK-se për të manipuluar dhe penguar procesin e votimit, përkatësisht ne qendrën e votimit 2432A/01R ne Shirokë

Ne ate menyr qe duke tentuar te nxjerr fletvotimin nga vendvotimi ne ora 09:32, kandidati per asamble nga radhet e LDK-se Bashkim Ndrecaj. Qe per qellim kishin nxjerrjen dhe pastaj manipulimin me vota.

Lusim organet kompetente te mirren me rastin dhe te sigurojne nje proces demokratik dhe qytetar.

Rasti eshte proceduar ne organet kompetente dhe presim reflektimin e ketyre te fundit.

Shtabi Zgjedhor Dega AAK-se ne Therande.