Rashica: Shpresojmë në lojë të mirë, në këso ndeshje vendosin detajet

04.09.2021 20:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Rashica: Shpresojmë në lojë të mirë, në këso ndeshje vendosin detajet

Nesër me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Kosovës dhe Greqisë, duel ky në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2022.

Para kësaj ndeshje në një konferencë për media është paraqitur edhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica i cili tha se shanset janë që të dalin me rezultat pozitiv.

‘’Jemi në situatë krejt tjetër nga ndeshjet e kaluara. Besoj dhe shpresoj që ndeshja me Gjeorgjinë ka treguar që luajmë mirë. Shanset janë të dalim me rezultatin pozitiv nga kjo ndeshje. Besoj që gjithë e dinë që ne luajmë mirë në lojën ofensive. Në këso ndeshje detajet vendosin. Besoj dhe shpresoj ta bëjmë lojën tonë. Edhe në ndeshjen e kaluar patëm raste të mira dhe rastet që nga jepen duhet t’i shfrytëzojmë’’.

Kujtojmë se Kosova ndeshje e kaluar ndaj Gjeorgjisë e fitoi me rezultatin final në 0:1, me golin e shënuar nga Vedat Muriqi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi