Qeveria publikon udhëzim për çmimet e naftës, kaq centë do të fitojnë naftëtarët

E publikuar: 24/06/2022 15:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Qeveria e Kosovës ka publikuar Udhëzimin Administrativ të miratuar në mbledhjen e fundit për sa i përket rregullimit të çmimeve të naftës.

Sipas këtij udhëzimi administrativ, çmimi për marzhën tregtare maksimale për litër të produktit të naftës shitur me shumicë është 2 centë, derisa për litër të produktit të shitur me pakicë është 12 centë, transmeton Klankosova.tv.

Rregullimi i çmimeve dhe masat nga paragrafi 1 i këtij neni mbeten në fuqi tridhjetë (30) ditë, përveç nëse shfuqizohen ose ndryshohen me vendim sipas nenit 7 të këtij udhëzimi administrativ.
https://drive.google.com/file/d/140b70lBRHlij-HSpSxWlPcgQgG4aAa0E/preview

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!