Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

06.09.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Ndërsa nuk kishte lidhje telefonike, çiftet ishin më të sigurta, thonë shumë njerëz në të gjithë botën.

Është shumë më e lehtë për njerëzit që të vijnë në kontakt përmes telefonave inteligjentë, dhe kjo veçanërisht mund të krijojë probleme për ata që janë në një marrëdhënie me dikë që është i prirë për mashtrim.

Kjo është arsyeja pse shumë hapin sytë e gjerë kur partneri i tyre merr telefonin.

Kërkimet tregojnë se 34 për qind e grave dhe 62 për qind e burrave kontrollojnë telefonin e partnerit të tyre, shkruan Bright Side.

Arsyeja për këtë nuk është vetëm xhelozia por një person mund ta bëjë këtë, pasi ai ka një problem më të thellë psikologjik dhe për këtë arsye ka nevojë të kontrollojë mesazhet dhe fotot në telefonin e personit me të cilin janë në marrëdhënie.

Këtu janë disa përgjigje se çfarë do të thotë kjo për marrëdhënien tuaj:

Nuk jeni të kënaqur me marrëdhënien tuaj

Në një marrëdhënie të shëndetshme, të dy partnerët duhet t’i besojnë njëri-tjetrit dhe të respektojnë të drejtën e privatësisë, por nëse njëri partner ka nevojë të kërkojë punët e tjetrit, kjo mund të jetë një arsye për të vënë në dyshim seriozisht atë marrëdhënie. Ndoshta partneri juaj nuk është i sigurt nëse dëshiron të jetë me ju apo thjesht nuk e di se në cilin drejtim po shkon marrëdhënia juaj.

Ndoshta ai po mendon të mashtrojë

Në këtë rast, është e mundur që personi i cili ka nevojë të lexojë mesazhet e partnerit të tij të dyshojë se diçka e papërshtatshme po ndodh ose mund të ndodhë, kur në fakt është personi ai që tradhton.

Nuk di të vendosë kufij

Partneri duhet të pranojë nevojën tuaj për privatësi edhe pse ai ose ajo mund të mos ketë kufij kaq të rreptë. Nëse partneri juaj vazhdimisht përgjon në telefonin tuaj, kjo mund të jetë një shenjë që e ardhmja juaj nuk do të jetë përrallore.

Ka frikë të flasë hapur

Nëse keni vërejtur se gjysma juaj më e mirë po kontrollon telefonin tuaj, mund të jetë një shenjë se po ju fsheh diçka. Mund të jetë një gjë e vogël, por mund të jetë edhe një mashtrim. Një partner i cili është i vlefshëm për ju duhet t’ju tregojë se çfarë ndodh pasi ta pyesni.

Kërkon vëmendje

Uluni dhe mendoni se sa shpesh keni biseduar me partnerin tuaj në muajin e fundit. Nëse nuk keni pasur një bisedë cilësore për një kohë të gjatë, ju kanë pyetur pse po vepron çuditshëm, ose pse po nuhat telefonin tuaj.

Nuk është gati për një lidhje serioze

Nëse partneri juaj kontrollon telefonin tuaj në vend që të flasë me ju, kjo mund të jetë një shenjë se ai është i papjekur për një lidhje serioze.

Nëse ai nuk mund t’ju bëjë një pyetje të thjeshtë, si do të jetë kur të vijë koha për të folur për tema serioze.

Partneri juaj thjesht nuk është i gatshëm për një marrëdhënie serioze me ju në këtë kohë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori

Kitaristi Ledion Halitaj shkëlqen në festivalin ndërkombëtar në Rumani, zë vendin e parë në dy kategori

Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës

Dual arsimi dhe përgatitja për tregun e punës

Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”

Juve atje n’kry t’venit e që po na thoni “hajt se mirë’ osht”

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Dua Lipa vazhdon të mahnitë me paraqitjet me stil, teksa fansat mendojnë se ajo ka humbur shumë peshë

Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës “You For Me”

Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës “You For Me”

Kida vë në pah ndërhyrjen në gjoks në paraqitjet e fundit

Kida vë në pah ndërhyrjen në gjoks në paraqitjet e fundit

KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti

KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Rihanna po lanson linjën e parë të parfumit nga marka e saj ‘Fenty’

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë