Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

26.07.2021 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nderohen bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci, ndizen qirinj në Skenderaj

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se kanë ndezur qirinj në sheshin “Adem Jashari” në nderim të bashkatdhetarëve që humbën jetën në aksidentin tragjik në Kroaci.

Ai në këto ditë të vështira ndan dhimbjen me familjet që humbën të dashurit e tyre.

Postimi i plotë:

Në nderim të bashkatdhetarëve që humbën jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, bashkë me familjen time, bizneset e qytetit tonë dhe qytetarë ndezëm qirinj në sheshin “Adem Jashari”, në Skenderaj.

Në këto ditë të vështira e plotë pikëllim ndajmë dhimbjen dhe solidarizohemi me familjet që humbën më të dashurit e tyre.

Ngushëllime familjeve dhe shoqërisë!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve

Komshiq: Nuk lejojmë që Gjermania ta bëjë Serbinë shefe të rajonit

Komshiq: Nuk lejojmë që Gjermania ta bëjë Serbinë shefe të rajonit

Ambasadori Kosnett flet rreth akuzave se ShBA ndikoi në rrëzimin e Qeverisë Kurti 1

Ambasadori Kosnett flet rreth akuzave se ShBA ndikoi në rrëzimin e Qeverisë Kurti 1

Burri i deputetes së VV-së gjobitet për ahengun familjar me rastin e fejesës së djalit

Burri i deputetes së VV-së gjobitet për ahengun familjar me rastin e fejesës së djalit

Hamiti: VV e “zbuluan” vetëm pas 14 shkurtit se bashkimin me Shqipërinë nuk e lejon Kushtetuta

Hamiti: VV e “zbuluan” vetëm pas 14 shkurtit se bashkimin me Shqipërinë nuk e lejon Kushtetuta

Ministria e Shëndetësisë: Shtatzënat mund të vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë: Shtatzënat mund të vaksinohen

Vuçiq nesër takon përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kandidatët për kryetar, shkak zgjedhjet lokale në Kosovë

Vuçiq nesër takon përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kandidatët për kryetar, shkak zgjedhjet lokale në Kosovë

Një luan dhe një qengj, mesazhi i Behgjet Pacollit për ndjekësit në ‘Facebook’

Një luan dhe një qengj, mesazhi i Behgjet Pacollit për ndjekësit në ‘Facebook’