Muja akuza Jasharajt: Kjo është agjendë e opozitës, s’të intereson a është Albini diktator

E publikuar: 06/09/2022 01:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputeti i VV-së, Armend Muja, tha se i ka thënë kreut të SBASHK-ut që “nuk ka punë me agjendën e Albin Kurtit”.

Sipas tij, Jasharajt duhet t’i interesojë vetëm për kushtet e mësimdhënësve.

“S’ki punë ti me axhendën e Albin Kurtit, cka po të intereson ty a udhëton Albin Kurti a është lider politik a diktator. Ai është debat politik pastaj… Ia kam thënë edhe në sy nuk është punë e jota a udhëton Albin Kurti në Amerikë apo jo, nuk je ti me ia caktu agjendën Albin Kurtit, Albin Kurti vepron konform mandatit që e ka marr, ty të intereson për kushtet e mësimdhënësit, qaq. A është diktator a s’është, kjo është agjendë diskurs opozitar. Dhe unë mendoj që rrethimi i tij me Memli Krasniqi e Ramushin, e ka shti në një agjendë që s’po kuptohet”, tha Muja te “DPT te Fidani”.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com