MSh publikon raportin e fundit/ 8 të vdekur dhe 68 raste të reja me COVID-19

28.09.2021 15:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
MSh publikon raportin e fundit/ 8 të vdekur dhe 68 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për situatën me COVID-19 në Kosovë.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 68 raste të reja dhe 8 të vdekur për shkak të infektimit me COVID-19.

Gjithashtu, sipas këtij raporti, janë shëruar 323 pacientë.

Ndërsa numri i të vaksinuarve ka arritur në 1.299.482.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Publikohet raporti i fundit i IKSHPK-së

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK-së

Abazi për aksionin e policisë: Luftimi i krimit është kërkesë e BE-së

Abazi për aksionin e policisë: Luftimi i krimit është kërkesë e BE-së

Shpallen në kërkim pesë persona të përfshirë në aktivitetet kriminale të kontrabandës

Shpallen në kërkim pesë persona të përfshirë në aktivitetet kriminale të kontrabandës

Bordi i KRU “Hidrodrini” reagojnë pas shkarkimit: Qeveri banditeske që po i kapë Ndërmarrjet Publike

Bordi i KRU “Hidrodrini” reagojnë pas shkarkimit: Qeveri banditeske që po i kapë Ndërmarrjet Publike

Thaçi pyet Borrellin pse nuk reagoi për sulmet ndaj policisë dhe gazetarëve, por për aksionin kundër kontrabandës

Thaçi pyet Borrellin pse nuk reagoi për sulmet ndaj policisë dhe gazetarëve, por për aksionin kundër kontrabandës

Konjufca takon ambasadorin e Italisë, Antonello De Riu

Konjufca takon ambasadorin e Italisë, Antonello De Riu

Borrell reagon pas zhvillimeve në Veri: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

Borrell reagon pas zhvillimeve në Veri: Të papranueshme aksionet e njëanshme dhe të pakoordinuara

Prokuroria Themelore në Prishtinë ngre aktakuzë ndaj 12 personave

Prokuroria Themelore në Prishtinë ngre aktakuzë ndaj 12 personave

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri, i kërkon policisë t’iu ofrojë siguri

AGK reagon pas sulmeve ndaj gazetarëve në veri, i kërkon policisë t’iu ofrojë siguri

Bërnabiq, bashkësisë ndërkombëtare dhe NATO-s: “Ndaleni Kurtin”

Bërnabiq, bashkësisë ndërkombëtare dhe NATO-s: “Ndaleni Kurtin”

Qeveria e mbështet aksionin në veri: Kriminaliteti duhet të shkatërrohet

Qeveria e mbështet aksionin në veri: Kriminaliteti duhet të shkatërrohet

KMDLNJ: Gjykata Speciale nuk respekton gjuhën shqipe si gjuhë zyrtare, kjo praktikë është diskriminuese

KMDLNJ: Gjykata Speciale nuk respekton gjuhën shqipe si gjuhë zyrtare, kjo praktikë është diskriminuese

Kjo është gjendja e policëve dhe qytetarëve që kërkuan ndihmë mjekësore

Kjo është gjendja e policëve dhe qytetarëve që kërkuan ndihmë mjekësore

Qeveria me strategji për migrimin deri në vitin 2025

Qeveria me strategji për migrimin deri në vitin 2025

Miratohet koncept-dokumenti për vettingun, Kurti thotë se gjyqësori duhet të jetë i pavarur

Miratohet koncept-dokumenti për vettingun, Kurti thotë se gjyqësori duhet të jetë i pavarur

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës

Qytetarët në veri kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës